2017 жылғы 20 қараша күні Ш. Уәлиханов атындағы КМУ-де Болгария, Бургас еркін университетінің қызметкері Мария Монова-Желева және Янислав Желевтің "Орталық Азиядағы жоғары білімнің қолжетімділігі және оқу бағдарламаларын жаңғырту және әзірлеу (АСАДЕМИКА) арқылы үйлестіру" жобасының бас үйлестірушілерімен (грантхолдерлерімен) кездесу өткізді.

Кездесуге университеттің студенттері, магистранттары мен оқытушылары, жобаның жұмыс тобы, оқу бағдарламаларын жаңғыртуды жүзеге асыратын оқытушылар, сондай-ақ осы курстар бойынша білім алушылар қатысты. Кездесудің басталуы 2017 жылдың 31 қазанында ашылған "АКАДЕМИК" зертханасымен танысуға арналды. № 2 корпустағы техника және технология факультетінде Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университетінің ректоры, техника ғылымдарының докторы, профессор А.А. Әбжаппаров "АКАДЕМИКА" ақпараттық-коммуникативтік технологиялар зертханасының салтанатты ашылуын өткізді.

Зертхана заманауи моноблоктармен, электрондық оқыту платформасына арналған сервермен, лазерлік принтермен, студенттерді оқытуға арналған мультимедиялық проектормен жабдықталған. Жоғарыда аталған жабдық жоба гранты арқылы шамамен 20 000 еуроға сатып алынды.

Кездесу барысында жобаның ағымдағы жай-күйі мен ілгерілеуі, келесі қадамдар мен іс-қимылдар мәселелері талқыланып, келесі бірлескен жобаларды әзірлеу туралы идеялармен алмасты. Сондай-ақ, Түркіменстан университеттеріне жабдықтар сатып алу талқыланды.Жоба грантхолдерлері өз сөзінде тиісті сертификаттарды тапсыра отырып, оқу курстарының авторларының орындалу сапасын атап өтті. Онлайн курстарды әзірлеушілер - әлеуметтік және жас ерекшелігі педагогикасы кафедрасының меңгерушісі, доценттің м. а., жобаның оқу үйлестірушісі А. А. Шаяхметова және "Ақпараттық жүйелер және есептеу техникасы" кафедрасының аға оқытушысы, жоба оқытушысы Г.С.Мурадилова, сондай-ақ "Ақпараттық жүйелер және есептеу техникасы" кафедрасының оқытушылары О. Н. Шорникова, С.И.Хан, Фомичева Т. А, Глок Е.С., Кубигенова А.Т., Мурадилова г. С., Баклхазова У. У. және "Тау-кен ісі, құрылыс және ТҚ" кафедрасының оқытушылары Байкенов Н. А., Кішкенебаев Н. Б. және Сәкенова Ж.Р. сертификаттарға ие болды. Жобаның елдік үйлестірушісі А.А.Какабаев (ХЫжАҰО басшысы) жобаның барлық серіктестеріне қолдау көрсететін гранхолдерлерге алғысын білдірді. Бас үйлестірушілер Мария Монова-Желева мен Янислав Желев барлық қатысушыларға алғыстарын білдіріп, одан әрі табыс пен өркендеу тіледі.

Студенттер мен оқытушылардың белсенді ұстанымын атап өткен жөн, олар модернизацияланған курстар кәсіби қызығушылық тудыратынын айтты, өйткені курстардың мазмұны ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы инновациялармен және заманауи бағдарламалармен толтырылған.

EU Erasmus + ASADEMICA жобасының соңғы кездесуі 2018 жылдың қыркүйегіне жоспарланған.