Жоба серіктестерінің кездесуі 2017 жылғы 22-25 қарашада Алматы қаласында өтті. Семинарды ұйымдастыруға және өткізуге Алматы қаласындағы Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті (ХАТУ) жауапты болып тағайындалды.

ХАТУ командасы семинарды өткізу орны ретінде барлық техникалық құралдармен жабдықталған Қазақстан шипажайын таңдады.

Бірінші күн – 2017 жылдың 23 қарашасында кездесу шеңберінде қарауға қажетті мәселелерді шолудан басталды, сондай-ақ грантхолдер өкілі (Бургас еркін университеті) Мария Монова-Желева жұмыс жоспарын және жобаның жұмыс пакеттерінің иелері өткізген іс-шараларға шолу жасады.

1 сұрақ: Жоба шеңберіндегі эксперименттік жұмыс және жаңартылған пәндер негізделетін платформаны жабдықтау.

Әрбір серіктес платформаның жай-күйі және Қазақстан мен Орта Азия университеттерінде ашылған зертханалардың жарақтандырылуы туралы есептер ұсынды. Жоғары оқу орындары зертханалардың тұсаукесерін көрсетті және жаңғыртылатын пәндер бойынша оқу платформаларына шығуды көрсетті.

Біздің ойымызша, келесі маңызды есеп модернизацияланатын пәндердің ай сайынғы мониторингіне қатысты болды, жоғары оқу орындары осы пәндер бойынша оқитын студенттердің кері байланыс нәтижелерінің скриншоттарын ұсынды.

Жобаның елдік үйлестірушісі А. А. Какабаев (Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университеті) РП-4 бойынша есеп ұсынды, онда жобаның нәтижелері туралы ақпараттандыру ерекшеліктерін атап өтті. Академик жобасының маңызды нәтижесі білім алушылар мен оқытушылар білім, білік және дағдылармен алмасу үшін пайдаланатын платформаның болуы болып табылады. Жобаға енгізілген барлық оқытушылар платформада өздерінің силлабустары мен оқу-әдістемелік кешендерін орналастырды.

Барлық серіктестер қарастырған 2-мәселе екінші семестрде (жазғы) экспериментке жататын пәндерді ұсынуға қатысты болды.

Екінші күн – 2017 жылғы 24 қарашада жобаның серіктестері ХАТУ ұйымдастырды және ол университетке барудан басталды. Университет фойесінде студенттердің инновациялық жұмыстарының көрмесі ұсынылды. Айта кету керек, студенттер ең батыл идеяларды жүзеге асыру үшін барлық мүмкіндіктерге ие, оларды жүзеге асыруда профессор-оқытушылар құрамы үлкен кәсіби көмек көрсетеді. Мұнда біз ватсап жүйесі арқылы құжаттарды басып шығара алатын терминалдарды көрдік.

Кездесу соңында жоба бойынша жұмыстың келесі кезеңдері талқыланды, сондай-ақ барлық қатысушыларға қатысу туралы сертификаттар берілді.