Ualikhanov University-де 2016 жылдан бастап "Балалар университеті" жұмыс істейді, онда 3-5 сынып оқушылары оқиды. Ғалымдарымыз сабақ үстінде студенттерге ғылым әлемінің есігін ашып, ізденістерді қызықты түрде әңгімелеп, шағын ғылыми жаңалықтар ашуға көмектеседі.Біздің Балалар университетінің тәжірибесіне сүйене отырып, қазірдің өзінде Қазақстанның басқа аймақтарында Балалар университеттері ашылды. Біздің Балалар университеті Еуропалық балалар университеттері желісінің халықаралық лигасына кірді, оның орталығы Австрия, Вена қаласында орналасқан.

Сегодня в Кокшетауском университете им. Ш.Уалиханова прошел Международный день Детских университетов. В этом празднике приняли участие ученики 3 классов СШ №18 и Advanced Junoir school. Они посетили уроки по дисциплинам естественно-научного направления: химии, биологии, математике, физике, информатике.