2024 жылғы 11 сәуірде UALIKHANOV UNIVERSITY-де ғылым айы аясында «Үшінші жасқа арналған білім: қиындықтар, мүмкіндіктер мен перспективалар» атты халықаралық дөңгелек үстел өтті.

Бұл іс - шара «Күміс университеті» - Көкшетау қаласының қарт адамдарын 3 жылдан бері оқытып келе жатқан UALIKHANOV UNIVERSITY-дің әлеуметтік жобасы аясында ұйымдастырылды.

Күміс университеті 2021 жылдың 3 қарашасында құрылды, оның қызметі «Педагогикалық инновация» зертханасының зерттеулері аясында жасалған модельге негізделген.

Өткен жылы біздің Күміс университетіміз Үшінші Жастағы Халықаралық Университеттер Қауымдастығының мүшесі болды және Life Long Learning тұжырымдамасын қолдайтын және дамытатын әлемнің әртүрлі елдерінен пікірлестер де табылды.

Кездесу гибридті форматта ұйымдастырылып, Канада, Ұлыбритания, Ирландия, Ресей, Австралия білім беру ұйымдарының өкілдерін біріктіре алды.

Спикерлер өз елдерінің білім беру үлгілері, тәсілдері, бастамалары туралы ақпаратпен бөлісті.

Австралияда үшінші жастағы университеттер (U3A) еріктілердің арқасында жұмыс істейді, Ұлыбританияда 3 формат жүзеге асырылады: француз, британдық және қытай; Ресейде Күміс тыңдаушылармен сабақтарды жоғары оқу орындарының студенттері мен магистранттары жүргізеді және т. б.Қатысушылар бір-біріне сұрақтар қойып, пікірлерімен, әсерлерімен алмасты.

Кездесу жағымды эмоцияларға толы жылы атмосферада өтті, «Күміс университет» моделін әрі қарай дамыту жайлы жаңа идеялар пайда болды.