Бүгін, 11.04.2024 ж., қашықтан басқару технологияларын пайдаланатын кездесу өтті, оның барысында Рицумейкан Азия-Тынық мұхиты университетінің тұрақты даму және туризм колледжінің деканы, профессор, PhD докторы, профессор Серік Мейірманов жиналғандар алдында сөз сөйледі. Интернационалдандыру және инфрақұрылымды дамыту жөніндегі проректор Сағындықова . Ж.О, Жоғары медицина мектебінің директоры С.Қ. Мұратбекова, Жоғары медицина мектебінің профессор-оқытушылар құрамы мен студенттері қатысты

Профессор Мейірманов Жапониядағы білім беру жүйесінің қызықты ерекшеліктерімен бөлісіп, жиналғандардың назарын аударып, үлкен қызығушылық тудырды. Талқылау барысында Ш.Уәлиханов атындағы университет пен Рицумейкан университеті арасында ынтымақтастық туралы келісім жасау идеясы алға тартылды. Екі жақ та ынтымақтастыққа дайын екендіктерін білдіріп, оларға сәттілік тіледі және университеттер арасындағы өзара іс-қимыл аясындағы алдағы қадамдарды талқылауды бастауға ниет білдірді.

Бұл маңызды қадам оқу орындары арасындағы академиялық ынтымақтастық пен тәжірибе алмасуды дамытудың жаңа перспективаларын ашып, білім мен ғылымның көкжиегін кеңейтуге ықпал етеді.