ҚР ҒЖБМ гранттық қаржыландырудың ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық жобалары бойынша ақпарат

1) 2021-2023 жылдарға арналған ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық жобалар бойынша ғалымдарды гранттық қаржыландыру (іске асыру мерзімі 36 ай)

Жоба туралы қысқаша ақпарат

Жоба тақырыбы

ИРНAP09258554 "KAZSUNET балалар университеттерінің желісін құру"

Жоба жетекшісі

Дамекова Сауле Кайролловна п.ғ.к., қауымдастырылған профессор

Іске асыру мерзімдері

2021-2023 жж.

Қаржыландыру сомасы

57 400 401,20 теңге

Өзектілік

"KAZSUNET балалар университеттерінің желісін құру" жобасы Қазақстанда қазақстандық жоғары оқу орындарының озық тәжірибелері негізінде балалар университеттерінің ұлттық моделін енгізді және балаларға арналған университеттердің ұйымдастырылған желісі ретінде еуропалық желіге енді. Балалар университеттері қызметінің мәселелері бойынша ғылыми зерттеулер жүргізілді: балалар университеттерінің университеттердің әлеуметтенуі мен ашықтығына әсері, инклюзивті білім беру мәселелері және балалар университетіндегі білім беру және әлеуметтік жағынан қолайсыз топтардағы балалармен жұмыс, балалар университетінің университеттің білім беру саясатын дамытуға әсері, балалар мен ғалымдардың ғылыми коммуникациясы, ашық білім беруде ақпараттық технологияларды қабылдау мәселелері. Жобада KAZCUNET платформасында балаларға арналған ғылыми-танымал дәрістердің бейне базасы жинақталған. Жоба пәнаралық болып табылады және салалардағы білімді қамтиды: ғылыми коммуникация, психология, педагогика, жаратылыстану–ғылыми білім (химия, физика, математика, биология, информатика, география), бағдарламалау және мәліметтер базасы, өнер және этика.

Мақсат

Жобада KAZCUNET платформасында балаларға арналған ғылыми-танымал дәрістердің бейне базалары жинақталған. Жоба пәнаралық болып табылады және салалардағы білімді қамтиды: ғылыми коммуникация, психология, педагогика, жаратылыстану–ғылыми білім (химия, физика, математика, биология, информатика, география), бағдарламалау және мәліметтер базасы, өнер және этика.

Жоба нәтижелері

1 Scopus базасында индекстелетін және СitesСore бойынша кемінде 35 (отыз бес) процентилі бар жобаның ғылыми бағыты бойынша рецензияланатын ғылыми басылымдарда 1 (бір) мақала жарияланды.

1 Damekova, S. K., Karassyova, L. N., Medetov, N. A., Ozhibayeva, Z. M., & Tsvetkov, B. (2023). Implementation of a Web Application and GIS Electronic Atlas for Teaching in Open Education. International Journal of Information Technology and Web Engineering (IJITWE), 18(1), 1-23. http://doi.org/10.4018/IJITWE.329971

Сондай-ақ, ғылыми қызметтің негізгі нәтижелерін жариялау үшін ҚР ҒЖБМ Ғылым және жоғары білім саласындағы сапаны қамтамасыз ету комитеті ұсынған басылымдарда 4 (төрт) мақала жарияланды.

1 Naviy L., Nurmukhanbetova N.N, Durmekbayeva Sh.N., Fakhrudenova I.B., DamekovaS.K. Prospects of the children's university of Sh. Ualikhanov Kokshetau University (irnar 09258554). "Л. Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінің Хабаршысы. Педагогика сериясы. Психология. Әлеуметтану", №2 (139) 2022.

2 Naviy L., Damekova S.K., Nurmuhanbetova N.N. The importance of organizing a children's university. BULLETIN of the L.N. Gumilyov Eurasian National University. PEDAGOGY. PSYCHOLOGY. SOCIOLOGYSeries. № 3 (136)/2021.

3 Дамекова С.К., Турткараева Г.Б., Жумажанов Е.К., Джакупова А.Н., Дамеков А.Ж. Балалар университетінің мобильді білім беру платформасын құру. Университет еңбектері – Труды университета КарТУ.№1 (86)/ 2022

4 Оспанбекова М., Острецова И. Features of the implementation of thechildren’s university Ualikhanov university program in the context of global competences // Pedagogy and Psychology. – 2023. – № 2(55). – С.54–63: DOI: 10.51889/2077-6861.2023.30.2.029

Kazcunet Web платформасы әзірленді және "KAZCUNET желілік бағдарламалық өнімі" 21.06.2022 жылғы № 27344 ЭЕМ бағдарламасына авторлық куәлік/ Авторлық куәлік алынды

Кітап жарық көрді :

Дамекова С.К., Дурмекбаева Ш.Н., Нурмуханбетова Н.Н., Навий Л.Н., Острецова И.Б. Детский университет - Астана, 2022.-208 б.

Монография жарық көрді:

Дамекова С.К., Дурмекбаева Ш.Н., Нурмуханбетова Н.Н., Навий Л.Н., Острецова И.Б. Бастауыш сынып оқушыларын ашық білім беруде жаратылыстану-ғылыми оқыту-Көкшетау, 2023.- 271 бет, иллюстрациялар