Көкшетау университеті. Ш.Уәлиханова-Ақмола облысының жоғары білім беру жүйесінде 60 жылдан астам көшбасшы.Осы жылдар ішінде университет өңір мен жалпы ел үшін ондаған мың маман дайындады. Оқыту бакалавриаттың 60 білім беру бағдарламасы, магистратураның 41 бағдарламасы, докторантураның 10 бағдарламасы бойынша жүргізіледі.Университет халықаралық және халықаралық деңгейде бірлескен білім беру және ғылыми жобаларды үйлестірумен, әзірлеумен және жүзеге асырумен айналысады республикалық бағдарламалар. ТДМ №4 – сапалы білім берудің жеке көрсеткіші бойынша әлемнің топ – 200 университеттерінің қатарына кіреді, QS Central Asia әлемдік рейтингінде 29 орын алады, сондай – ақ Green Metric UI-2023 Халықаралық "жасыл" университеттер рейтингінде 862 орын алады.

Университет туралы

студенттер

қосдипломды және бірлескен білім беру бағдарламалары

кафедралар

шетелдік студенттер

QS Asia рейтингі

Миссиясы

Идеялармен шабыттанып, болашақты жасаймыз! Біз аймақ пен елді дамыту үшін озық технологияларды пайдалана отырып, жаһандық проблемаларды шешуге қабілетті таланттарды тәрбиелеп жатырмыз.

Көрініс

Қоғамның өмір сүру сапасын жақсарту үшін аймақтық экономикаға жаһандық технологияларды енгізетін инновациялық университет.

Құндылықтар

• Сабақтастық
  • Инновациялық
  • Технологиялық
  • Білімдарлық
  • Бейстандарттылық

Университет тарихы

1962

25 шілде - Көкшетау педагогикалық институтының ашылуы. Ректор - тарих ғылымдарының кандидаты, доцент Горохводатский Иван Степанович. Бір факультет - филология-физика-математика

1963

дербес физика-математика және филология факультеттерінің ашылуы

1963

Павлодар индустриялық институтының жалпы техникалық факультетінің ашылуы. Бірінші директор - инженер Михаил Федорович Рысиков

1965

29 наурыз - институтқа тұңғыш қазақ ғалым-ағартушысы Шоқан Шыңғысұлы Уәлихановтың есімі берілді

1966

Шет тілдері факультетінің ашылуы

1972

ЖОО ректоры қызметіне филология ғылымдарының кандидаты, доцент Боярский Евгений Иванович, оқу, ғылыми және тәрбие жұмысы жөніндегі проректоры - ф.ғ.к., доцент К.Д.Жуламанов тағайындалды.

1972

факультет Қарағанды политехникалық институтының құрамына ауыстырылды.

1979

директорлардың біліктілігін арттыру факультеті ұйымдастырылды.

1979

Целиноград ауыл шаруашылығы институтының "Агрономия", "Зоотехния" мамандықтары бойынша филиалы ашылды. Филиалдың бірінші директоры - ауыл шаруашылығы ғылымдарының кандидаты, доцент Исатай Ғалиұлы Темрешев.

1980

"Ауыл шаруашылығын механикаландыру" жаңа мамандығы ашылды.

1982

"Қазақ тілі мен әдебиеті" жаңа мамандығы ашылды.

1984

“Химия, биология” жаңа мамандығы ашылды.

1984

2000 білім алушыға арналған жаңа оқу-зертханалық корпус ашылды. Студенттер саны 400 ден 2500 ге дейін өсті.

химия-биология факультеті ұйымдастырылды.

1985

"Бейнелеу өнері және сызу", "Информатика"мамандықтары ашылды.

1985

филиалды экономика ғылымдарының докторы, профессор Бақыт Ғазизұлы Жүнісов басқарды.

1987

1000 орындық жаңа оқу корпусы пайдалануға берілді. "Өнеркәсіптік және азаматтық құрылыс", "Машина жасау технологиясы", "Автомобильдер және автомобиль шаруашылығы" мамандықтары бойынша кешкі нысандағы оқыту.

1988

«Радиотехника» мамандығы ашылды.

1990

ректор болып философия ғылымдарының кандидаты, доцент Қуандық Досмағанбетұлы Жуламанов сайланды.

1990

факультетте сырттай бөлім ашылады

1991

9 қаңтар - филиал Көкшетау ауылшаруашылығы институты болып қайта құрылды, ректор болып Б. Ғ. Жүнісов тағайындалды.

1991

"Құрылыстағы экономика және басқару" және "Машина жасау технологиясы" мамандықтары бойынша күндізгі оқу бөліміне алғашқы қабылдау. Өндіруші кәсіпорындардың қолдауымен "Пайдалы қазбаларды ашық игеру" мамандығы ашылды.

1992

ректор болып физика-математика ғылымдарының докторы, профессор Абай Ахметғалиұлы Айтмұхамбетов тағайындалды.

1993

Қарағанды политехникалық институтының Көкшетау филиалы ұйымдастырылды. Директор болып педагогика ғылымдарының кандидаты, доцент К. А. Айтқожин тағайындалды.

күндізгі бөлім студенттерінің алғашқы шығарылымы.

1996

Қазақстан Республикасы Білім министрлігінің 1996 жылғы 23 мамырдағы №143 бұйрығымен Ш.Ш.Уәлиханов атындағы Көкшетау педагогикалық институтының базасында Ш.Уәлиханов атындағы Көкшетау университеті құрылды, оның құрамында С. Сәдуақасов атындағы ауыл шаруашылығы институты және Қарағанды политехникалық институтының филиалы. Университеттің бірінші ректоры - физика-математика ғылымдарының докторы, профессор Абай Ахметғалиұлы Айтмұхамбетов. Қайта ұйымдастырылған ЖОО жұмысының алғашқы жылдарында оқу процесі жетілдіріліп, жаңғыртылды.

үш деңгейлі оқыту жүйесі енгізіліп, магистратура ашылды

2000

оқу-әдістемелік жұмыстың тиімділігін бағалаудың рейтингтік жүйесіне көшу. Білімді бақылау үшін тест тапсырмаларының базасы әзірленді.

2001

университет "Шоқан Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университеті" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны болып өзгертілді.

кредиттік технология бойынша оқыту басталды

2005

сапа менеджменті жүйесі енгізілді. ИСО 9001-2000 халықаралық стандарттарына сәйкестігін сертификаттау

2007

университет ректоры болып филология ғылымдарының докторы, профессор Шакимашрип Ибраевич Ибраев тағайындалды

2010

ректор болып техника ғылымдарының докторы, профессор Найман Бубеевич Қалабаев тағайындалды

2012

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын болып қайта ұйымдастырылды

2012

желтоқсан - ректор болып ауыл шаруашылығы ғылымдарының докторы, профессор Сағынтай Зекенұлы Елубаев тағайындалды

2014

шілде - университет ректоры болып техника ғылымдарының докторы, профессор Абдумуталип Абжаппарович Абжаппаров тағайындалды.

2018

университетті экономика ғылымдарының кандидаты Марат Қадірұлы Сырлыбаев басқарады

2020

университет "Ш.Уәлиханов атындағы Көкшетау университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы болып қайта құрылды