2023 жылғы 2 маусымда Ualikhanov University-де Алматы, Ақтөбе, Ақтау, Арқалық, Қарағанды, Көкшетау, Қостанай, Қызылорда, Павлодар, Петропавл, Семей, Тараз, Шымкент, Орал қалаларынан ағылшын тілі мұғалімдерінің қатысуымен "Scaffolding Pedagogical University Development" жобасының жабылуы өтті, сондай-ақ АҚШ-тың Қазақстандағы елшілігінің өкілдері (г. Астана).

Жобаның мақсаты-орта мектептер мен колледждердің ағылшын тілі мұғалімдерін үш тілді білім беру саласындағы Қазақстан үкіметінің саясатын, сондай-ақ "Сапалы білім беру", "Білімді ұлт" ұлттық жобасын қолдау мақсатында ағылшын тілі бойынша оқу авторлық бағдарламаларын әзірлеудің заманауи әдістеріне оқыту арқылы, ағылшын тілін оқытуды жаңғырту.

Жобаға Қазақстанның түрлі қалаларынан 400-ден астам ағылшын тілі мұғалімдері қатысты. Ағылшын тілі мұғалімдерін оқыту бағдарламасын 16 педагогикалық жоғары оқу орындарының профессорлық-оқытушылық құрамының жаттықтырушылары әзірледі. Курстың соңында мұғалімдер авторлық бағдарламалар әзірлеп, 72 сағат бойы халықаралық біліктілікті арттыру сертификатына ие болды.

Жоба жабылу аясында жәрмеңке өтті, онда қатысушылар Қазақстанның түрлі қалаларынан өздерінің авторлық бағдарламаларын ұсынды. Практикалық сессиялар барысында ағылшын тілін оқытудың жаңа әдістері мен технологиялары, ағылшын тілін оқытуға ғылыми көзқарас, ресурстар және тағы басқалар көрсетілді.