2024 жылғы 28 мамырда Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау университетінің бизнес-инкубаторында Көкшетау қаласы №2 мектеп-лицейінің "ЖАҢА ҰРПАҚ" бизнес-инкубаторының жұмысы қорытындылады.​

Мектеп бизнесі инкубаторы Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау университетінің бастамасымен ұйымдастырылды. Жоба жетекшісі - педагогикалық институттың 2 курс студенті Ақжан Орынбасар.

Оқу іс-шараларын қолдауды Университеттің бизнес-инкубаторы жүзеге асырды.​Ғылым және өңірмен өзара іс-қимыл жөніндегі проректор Айгүл Жакупова оқушыларды бизнес-инкубатордағы бірінші оқу жылының аяқталуымен құттықтап, болашақта әрбір заманауи адам үшін қажетті кәсіпкерлік қабілеттерін дамытуға шақырып, құттықтау сөз сөйледі.​

Көкшетау қаласы № 2 мектеп-лицейінің кәсіби бағдаршысы Алма Басболатова университетке мектепті қолдағаны үшін алғысын білдіріп, алдағы оқу жылында осы жобаны жалғастыру туралы тілегін білдірді.

Университет 2024 жылдың ақпан-мамыр айлары аралығында 8-10 сынып оқушылары үшін 11 іс-шара өткізді. Оқушылар бәсекелестерді талдау, мақсатты аудиторияны анықтау, өзіндік құнды есептеу, бағаны қалыптастыру және тауарлар мен қызметтердің бірегей сауда ұсыныстарын жасау құралдарын игерді.

Бизнес инкубаторға қатысушылар өз әлеуеті мен ресурстарын ескере отырып, гранттар алу конкурстарына қатысу үшін кәсіпкерлік орынды іздеумен айналысты​Бизнес-инкубатор жұмысының қорытындысы бойынша бағдарламаны толық меңгергені туралы сертификаттар, сондай-ақ бағалы сыйлықтар 10-сынып оқушылары Тұрсынбаев Тамерлан, Адамов Диас, Новожилов Владислав алды. Сонымен қатар, балалар "Эдюсон" ЖШҚ платформасында "Кәсіпкерлік негіздері: бизнесті бастау" білім беру курсына тегін қатысу және Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау университетінің түлегі Аман Есеннен онлайн маркетинг бойынша 125 сабаққа қол жеткізді.

Қалған оқушылар воркшоптарға және бизнес-инкубатордың практикалық тренингтеріне қатысу туралы сертификаттар алды.Іс-шараға қатысушылар университеттің кампустарында орналасқан студенттер мен университет қызметкерлерінің «Көңілді күн» (кофехана), «New Shokan» (брендтік киім жасау), «Тігін цехы» сияқты коммерцияланған стартап-жобаларының алаңдарына барды.

Мектеп бизнес инкубаторының жазғы демалыс кезеңіндегі жұмысы аяқталды және келесі оқу жылында қайта басталады.