3 қарашада Ualikhanov University - де "Менің мамандығым-менің саналы таңдауым" тақырыбына арналған студенттік көркем эссе жазудан байқау өтті. Іс-шараға бақ сынаған талантты да ынтасы зор студенттер қатысты. Эссе қазақ және орыс тілдерінде жазылды. Өзіндік ерекшелігі мен ой тереңдігі бар ең жақсы эссе университеттің веб-сайтында және бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады. Студенттер өз жұмыстарында қазіргі әлемде мамандықты саналы түрде таңдау қиын, алайда өте маңызды әрекет екенін көрсете білді.

Конкурсты ұйымдастырушылар, университетінің жастар саясаты департаменті, өзін-өзі көрсету алаңын ұсынып қана қоймай, сонымен қатар студенттерге идея, шабыт және мамандық таңдау тәжірибесімен алмасуға бірегей мүмкіндік жасады. Бұл тек шығармашылық алаң ғана емес, сонымен қатар қазіргі қоғамдағы мансапты саналы түрде таңдаудың маңыздылығын талқылауға және жарықтандыруға мүмкіндік беретін құнды іс-шара болды.