2022 жылғы 4 қарашада Ғылыми кеңес залында ҚР Ауыл шаруашылығы ғылымдары академиясының академигі, ауыл шаруашылығы ғылымдарының докторы, профессор Уәлихан Малғаждарұлы Сағалбековтің 70 жылдығына арналған "Жасыл "органикалық егіншілік қағидаттарында АӨК-ті ғылыми қамтамасыз етудің өзекті мәселелері" тақырыбында халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.Мерейтой иесін университеттің бірінші проректоры Ғалым Байтұқ құттықтап, Ақмола облысының әкімі Ермек Маржықпаевтың құттықтау сөзін оқыды. Сонымен қатар, "Көкшетау тәжірибелік-өндірістік шаруашылығы" ЖШС басқарма төрағасы Қ. ж. Тағаев құттықтау сөз сөйледі..Мерейтойға қатысушылар үшін профессор У. М. Сағалбековтың ғылыми-педагогикалық қызметі туралы бейнефильм көрсетілді.Мерейтой иесінің құрметіне А. Мырзахметов атындағы КУ-нің жалпы және ұйымдастырушылық жұмыс жөніндегі проректоры Т.К. Салихов, "Қазақ мал шаруашылығы және жемшөп өндіру ғылыми-зерттеу институты" ЖШС бас директоры А. Т. Төреханов, Ақмола облысы Ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы басшысының орынбасары Е.Т. Аленов, "А.И. Бараев атындағы Астық шаруашылығы ҒӨО" ЖШС Басқарма төрағасы Б.К. Қанафин құттықтау сөз сөйледі.

Пленарлық отырыстарда "Омбы аграрлық ғылыми орталығы" ФМБНУ өкілдері ш.ғ.к. А. Корчагина және б.ғ.к. Е.В. Тукмачева, Омбы мемлекеттік аграрлық университетінің б.ғ.к. М.Р. Шаяхметов, сондай-ақ қазақстандық ғалымдар Г.Т. Мейірман, Г.Ж. Стыбаев, А.Т. Хусаинов баяндамамен сөз сөйледі.

Сондай-ақ, университеттің 60 жылдық мерейтойына, сондай - ақ Республика күніне орай Уәлихан Малғаждарұлы ауыл шаруашылығы министрлігінің "Еңбек ардагері"медалімен марапатталғанын атап өтеміз.