2023 ж. 06 наурыз күні сағат 21:00-де KazAELT парақшасында Жайлагүл Ораловнамен "ағылшын тілі мұғалімдеріне арналған мансаптық даму"тақырыбында тікелей эфир өтті.

Жайлагүл Оралқызы-филология ғылымдарының кандидаты, "Білім берудегі Менеджмент" мамандығы бойынша Пенсильвания мемлекеттік университетінің (АҚШ) түлегі және жаһандық елшісі, "Болашақ" стипендиясының және "Қазақстан Республикасының үздік оқытушысы"атағының иегері.

2012 жылдан 2018 жылға дейін "Көкшетау университеті" КЕАҚ-да ағылшын тілі және оқыту әдістемесі кафедрасының қауымдастырылған профессоры қызметін атқарды. Шоқан Уәлиханова " кейін Нархоз университетінде 2021 жылға дейін даму басқармасының басшысы болып жұмыс істеді.

2021 жылы Жайлагүл Оралқызы "Көкшетау университеті" КЕАҚ-да интернационалдандыру және инфрақұрылымды дамыту жөніндегі проректор міндеттеріне кірісті. Шоқан Уәлиханов".