Шоқан Уәлиханов атындағы Көкшетау университетінің оқытушылары шетелдік жоғары оқу орындарында халықаралық тағылымдамадан өтеді. "Болашақ" бағдарламасы профессор-оқытушылар құрамы үшін беделді халықаралық тәжірибеге айналды, ал 2023 жыл да ережеден тыс жайт болған жоқ. Биылғы жылы да бірнеше оқытушылар әлемнің жетекші оқу орындарына тағылымдамадан өтуге кетті.

Қауымдастырылған профессор Айгүл Сапарбекқызы Құрманбаева ("Тау-кен ісі, құрылыс және экология" кафедрасы) АҚШ-тағы University of California, Davis, Қоршаған орта институтында ғылыми тағылымдамадан өтуде. Тағылымдаманың негізгі мақсаты жерсеріктік және қашықтықтан байқап көрі саласындағы білімді кеңейту, сондай-ақ экожүйелер мен ландшафттардың жай-күйін бағалау болып табылады.

Тағы үш оқытушы - Дана Нұрланқызы Қалжанова ("Жалпы тіл білімі" кафедрасының оқытушысы), Диана Үсербайқызы Бекенова ("Педагогика және психология" кафедрасының оқытушысы) және Катира Амантайқызы Қалжанова ("Бизнес және қызметтер" кафедрасының оқытушысы) Мичиган мемлекеттік университетінде "Университет оқытушыларына арналған педагогикалық инновациялар" бағдарламасы бойынша тағылымдамаға қатысады. Бағдарламаның басында олар мұғалімдер колледжінде бірқатар семинарларға қатысты, онда олар АҚШ-тың жоғары білім беру жүйесін және ересектерді оқыту теориясы мен мотивация психологиясы сияқты тұжырымдамаларды зерттеді.

Медицина жоғары мектебінің оқытушысы Маржан Нұркенова Мырзаханова Лондондағы King ' s College-де "Білім берудегі менеджмент" бағыты бойынша тағылымдамадан өтуде. Оның тағылымдамадан өту бағдарламасы жоғары білім беруді басқарудың теориялық және практикалық аспектілерін, соның ішінде студенттердің білім беру тәжірибесі мен оқу нәтижелерін жақсарту үшін аралас оқыту технологиялары мен әдістерін қолдануды, сондай-ақ халықаралық деңгейдегі академиялық және зерттеу дағдыларын қамтиды.

Бір жыл ішінде оқытушылар ғылыми тағылымдамадан өтіп, осылайша өздерінің кәсіби біліктіліктерін арттырады, баға жетпес жұмыс тәжірибесіне ие болады және өздеріне жаңа мүмкіндіктер ашады!