2024 жылғы 6-7 маусымда АҚШ-тың Қазақстандағы Елшілігінің қолдауымен қазақстандық ағылшын тілі мұғалімдерінің қауымдастығы, Ualikhanov University және Ақмола облысының ағылшын тілі мұғалімдерінің қауымдастығымен бірлесіп «Тransformative Learning in Kazakhstan Education Context» атты «KazTEA» ағылшын тілі мұғалімдерінің/оқытушыларының халықаралық XX-шы мерейтойлық конференциясын Ualikhanov University қабырғасында өткізді.

Конференцияның мақсаты: цифрландыру дәуірінде оқыту сапасын арттыру және «Сапалы білім беру», «Білімді ұлт» ұлттық жобасы шеңберінде білім алушылардың танымдық дағдылары мен олардың қажеттіліктерін ескере отырып, аралас оқытуды енгізу бойынша педагогикалық және техникалық сын-тегеуріндерді талқылау.

Конференция мерзімі: 6-7 маусым, 2024 жыл.

Өтетін орны: Шоқан Уәлиханов атындағы Көкшетау университеті, Абай көшесі 76. Конференцияның жұмыс тілі: ағылшын.

Конференцияда қатысушылар 9 секцияда презентация жасады, секциялардағы жұмыс форматы - инновациялық әдістерді көрсету, шеберлік сыныптары, дөңгелек үстелдер және қатысушылар жұмыстарының көрмелері. Бұл мерейтойлық іс-шара Білім мен идеялармен алмасу алаңына ғана емес, сонымен қатар әрбір қатысушының кәсіби өсуі, әдістемелік арсеналды байыту және ағылшын тілі оқытушыларының кәсіби көкжиегін кеңейту үшін бірегей мүмкіндікке айналды.

Секциялардың тақырыптары - Пайда болған Білім Беру Әдістемелері және Инклюзивті Білім беру, Сабақты Зерттеу мен Іс-Әрекетті Зерттеудің тиімді тәсілдері, STEAM-тің артықшылықтары мен қиындықтары, Ағылшын тілін оқытудағы Жаһандық Мәдениеттердің Әртүрлілігі пен Құзыреттері, Мұғалімнің Трансфункционалды Рөлі және Ағылшын тілін оқытуда Медиа Сауаттылықты интеграциялау стратегиялары.

Конференцияға Қазақстанның түрлі қалаларынан, соның ішінде Қызылорда, Қостанай, Алматы, Көкшетау, Петропавл, Астана, Шымкент, Өскемен, Қарағанды, Семей, Ақтөбе, Тараз, Орал, Павлодар және т.б., ал шет елдерден - Түркия, Өзбекстан, Ресей, АҚШ-тан 240-тан астам мұғалімдер мен оқытушылар, сондай-ақ ағылшын тілі стипендиаттары және ағылшын тілі маманы Джон Котнаровски қатысты.

Конференция аясында Щучинск қаласындағы "Білім-Инновация" IT лицей - интернатының базасында 5- маусымда өткен "Медиа сауаттылықты ағылшын тілін оқытуға интеграциялау" тренингінің нәтижелері сынақтан өтті.

Тренингті Марал Айтмағамбетова-медиа-жаттықтырушы дайындады және оны Шоқан Уәлиханов атындағы университеттің аға оқытушысы Е. В. Моисеева және ФМБ НЗМ ағылшын тілі мұғалімі Ж. М. Аубакирова ағылшын тілінде жүргізді. Ташкент, ағылшын тілінің мамандары-EL fellows, Ghadah Rahman, Kae Bradley. Тренинг тыңдаушылары медиа сауаттылық аспектілері бойынша өз білімдерін тереңдете түсті: манипуляция және оның түрлері, дипфейк, насихаттау және т. б. сондай-ақ осы аспектілерді оқыту тәсілдері туралы білді. Оларды өздерінің шеберлік сыныптарына енгізіп "Қазақстандық білім беру контекстіндегі трансформациялық оқыту" конференциясына қатысушыларға 6-7 маусымда Шоқан Уәлиханов атындағы университет базасында көрсетті.

Конференцияға АҚШ-тың Қазақстандағы Елшілігі, Қазақстандағы Oxford University Press демеушілік жасады.Конференцияның серіктестері - RELO, Tashkent, Uzbekistan, «Өрлеу» ПДҰО, Букетов атындағы Қарағанды Университеті, «ЭКОС» №13 мектеп-гимназиясы, Көкшетау қ., NATEK, Interpress, Қазақстандағы MacMillan Education, ETS Global B. V. Алматы, Қазақстан.