Бүгін Ualikhanov University-де университет ректорының 2022-2023 оқу жылындағы оқытушылар, білім алушылар және жұртшылық алдындағы қызметі туралы жыл сайынғы есебі өтті.Бүгінгі дәстүрлі іс-шараның мақсаты-өткен оқу жылының қорытындысын шығару. Өз сөзінің басында ректор ұжымның өткен оқу жылындағы ең маңызды жетістіктерін атап өтті.Университет алғаш рет QS EECA Халықаралық рейтингінің Үздік 300 кірді, ал QS Central Asia 29-шы орынға ие болды.Университетте тілдер мен әдебиет, агрономия, қоршаған ортаны қорғау технологиялары бойынша үш диссертациялық Кеңес ашылды, онда 5 докторлық диссертация қорғалды.2022-2023 оқу жылында университет жоғары сапалы білім беру және ғылыми зерттеулер жүргізу миссиясын жалғастырды. Маңызды жетістіктер мен сәттерге мыналар жатады:1. Жоғары деңгейдегі білім беру зерттеулері: университет студенттерге сапалы білім беру бағдарламаларына қол жеткізуге мүмкіндік беру, сондай-ақ жаңа курстар мен педагогикалық әдістемелерді әзірлеу арқылы білім беру саласындағы көшбасшы ретіндегі беделін нығайтты. 2. Ғылыми зерттеулер және инновациялар: университет факультеттер мен зерттеушілерге аймақ экономикасы мен өнеркәсіп салаларының дамуына айтарлықтай әсер ететін жобаларды әзірлеуге қолдау көрсетіп, ғылыми зерттеулер мен инновацияларға белсенді қатысуды жалғастырды.3. Студенттер санының өсуі: студенттер санының артуы ЖОО тартымдылығын көрсетеді және оның беделін арттырады.4. Әлеуметтік жауапкершілік: әлеуметтік және мәдени бастамаларды белсенді түрде қолдайды, бұл оның жергілікті қоғамдастықпен байланысын нығайтады және тұрақты дамуды қамтамасыз етеді.5. Халықаралық ынтымақтастық: Университет халықаралық байланыстарды кеңейтеді және жаһандық білім беру және ғылыми желілердің белсенді қатысушысы болады.

Біздің қызметкерлеріміздің табанды күш-жігері мен ерекше үлесінің арқасында университет мақтаныш пен танудың лайықты нысанына айналды. Министрлік біздің қызметкерлерге жоғары білім мен ғылымды дамытуға қосқан елеулі үлесі үшін, сондай-ақ спорт, ауыл шаруашылығы, экология және табиғи ресурстар, еңбек және әлеуметтік қорғау сияқты маңызды салалардағы қолдауы үшін марапаттарды табыстады.Бұл есеп сандар мен фактілермен баяндалған университет тарихын білдіреді. Бұл бүкіл университет қауымдастығының жұмысы мен күш-жігерін көрсетеді және болашаққа көз жүгіртеді.