Бүгін Ualikhanov University-де Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Ақмола облысы бойынша департаменті және Бизнес және құқық жоғары мектебі ұйымдастырған "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат - сыбайлас жемқорлықтың алдын алудың жаңа трендтері" тақырыбында дөңгелек үстел өтті.

Ш.Уәлиханов атындағы Көкшетау университетінің ректоры М.Қ.Сырлыбаев, Ақмола облысы бойынша сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл департаментінің басшысы Оразхан Асхат Оразханұлы және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің бірінші орынбасары Аяганова С.С. сөз сөйледі. Ректор өз сөзінде студенттер мен оқытушылар арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыруда мемлекеттік органдармен әріптестік қарым-қатынас жасаудың маңыздылығына тоқталып, сонымен қатар университетте жауапкершілігі жоғары және этикалық нормаларды сақтайтын жас мамандарды тәрбиелеуге ерекше көңіл бөлінетінін атап өтті.

Асхат Оразханұлы өз кезегінде Қазақстандағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясаттың негізгі бағыттарына тоқталып, сыбайлас жемқорлықтың алдын алудың жаңа үрдістері мен тәсілдеріне тоқталды. Сондай-ақ ол қоғамда сыбайлас жемқорлыққа қарсы тұрақты сананы қалыптастыруда білім беру мекемелерімен мұндай кездесулер маңызды рөл атқаратынын атап өтті.

Оразхан Асхат Оразханұлына Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау университетінің "Құрметті профессоры" атағын беру іс-шараның ерекше сәті болды. Бұл атақ оған сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясатты дамытуға қосқан елеулі үлесі және университетпен жемісті ынтымақтастығы үшін берілді.