Ш.Уәлиханов атындағы университет өз қабырғасында ҚР Ғылым және жоғары білім министрі Саясат Нұрбекпен кездесті.

Министрдің дәрісі Ақмола облысының студенттік аудиториясы үшін білім, таным және шабыт сәті болды.Саясат Нұрбек Қазақстандағы жасанды интеллектінің болашағы туралы өз көзқарасымен бөлісті, сондай-ақ жасанды интеллектіні қоғамдық өмірдің әртүрлі салаларына біріктіруге бағытталған негізгі зерттеу және білім беру жобаларын талқылады.

Көкшетаудың белсенді жастары министрден бос уақытында қандай кітаптар оқитынын, жеке тұлғаның қалыптасуына көмектесетін танымдық фильмдерін туралы сұрады. Ал, министр студенттерге зияткер түсінікке қатысты сұрақтар қойды және оның өмірдің әртүрлі салаларындағы әсіресе білімде алатын рөлі туралы сөз қозғады.

Жоғары курс студенттерінің көпшілігі IGPA және оның магистратура мен докторантураға түсудегі әсері туралы сұрады.

Министр білім алушыларға белсенділігі мен мақсаттылығы үшін алғысын білдіріп, қазір студенттерді тек оқумен ғана емес, сонымен қатар ғылыммен, қоғамдық өмірмен айналысуға ынталандыру үшін Қазақстанның 6 университетінде GPA өзгерту бойынша пилоттық жоба жұмыс істейтінін атап өтті.

“Біз қазір пилоттық режимде GPA баллдық жүйесін өзгертуге тырысамыз, осылайша әрбір студент өзін әртүрлі бағытта көрсетеді. Сонымен, GPA 100% академиялық көрсеткіштермен өлшенетін 6 университетінде біз былайша бөлдік: 50% – академиялық көрсеткіш, 25% – ғылыми-зерттеу қызметі, 25% – қоғамдық-әлеуметтік жұмыс. Әрине, IGPA міндетті түрде есепке алынады. Тек академиялық білім алып қана қоймай, әлеуметтік белсенділікті, ғылыми қызметті арттыру маңызды”, - деп жауап берді С.Нұрбек.

Сонымен қатар, министр бірінші проректор “Ш.Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университеті” КЕАҚ Басқарма төрағасының орынбасарына алғысын білдіріп, Байтоқ Ғалым Симбекұлына ҚР ғылым саласындағы жетістіктері үшін “Ғылымды дамытуға сіңірген еңбегі үшін” төсбелгісін табыстады.

Дәріс соңында университет студенттері қонақтың қатысуымен жаңа жылдық бейне жасауға деген қызығушылықтары мен таңданыстарын білдірді. Олардың тілегі естілді, министр осы шығармашылық және көңілді бастамаға қатысуға қуана келісті.

Достық жағдайда Саясат Нұрбек студенттерге алдағы 2024 жылға арналған ең жылы тілектерін жеткізді. Оның сөздері барлық қатысушылар үшін нағыз шабыт көзі болды, ал министрмен болған жаңа жылдық бейне сапардың жарқын естелігі ғана емес, сонымен қатар алдағы жылы оң өзгерістердің символы болды.

Бұл керемет тәжірибе студенттер қауымдастығының рухын нығайтып, ел басшылары мен болашақ кәсіпқойлар арасындағы өзара әрекеттестіктің маңыздылығына оң әсерін тигізді.