Ualikhanov University-е Халық ақыны Көкен Шәкеұлының 100 жылдығын мерекелеу аясында «Көкен Шәкейұлы: Айтыстағы алтын көпір» атты маңызды ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті. Бұл шараны Ақмола облыстық тарихи-өлкетану мұражайы мен Ш.Уәлиханов атындағы университет бірлесіп ұйымдастырды.

Көкен Шәкейұлы Шәкеев (1924–1999) – Қазақстанның халық ақыны, Ақындар мен айтушылар одағының тұңғыш президенті.

Конференцияға қатысушылардың кең ауқымы жиналды, оның ішінде мәжіліс депутаттары, белгілі қоғам қайраткерлері, ақындар, жазушылар, журналистер және ұлы ақынның шәкірттері бар. Шара Көкен Шәкеұлының мәдени мұрасының аса маңызды тұстары мен оның қазақ әдебиетінің, әсіресе айтыс жанрының дамуына қосқан үлесін талқылау алаңына айналды.

Көкен Шәкеұлының шәкірттеріне ерекше көңіл бөлінді, олардың арасында Жабал Ерғалиев, Аманжол Әлтаев, Жүрсін Ерман, Баянғали Әлімжанов, Қорғанбек Аманжолов, Қойлыбай Асанов, Сәбит Жәмбек, Құдайберлі Мырзабек және Гүлден Тілеубердина сынды белгілі тұлғалар болды. Бұл көрнекті қайраткерлер ұлы тәлімгер туралы естеліктерімен бөлісіп қана қоймай, оның әлі күнге дейін сөз шеберлерін біріктіретін айтыскерлер ұрпақтары арасында «алтын көпір» құрудағы рөлін ерекше атап өтті.