2024 жылдың 20 мамыры мен 16 маусымы аралығында Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау университетіне ҚР Ғылым және жоғары білім министрлігі қаржыландыратын «Шақырылған шетелдік ғалым» бағдарламасы аясында Сербия Республикасы үшін ұлттық маңызы бар егістік және көкөніс шаруашылығы институтының бас ғылыми қызметкері, бұршақ дақылдарының ерекше құндылықтары орталығының басшысы, доктор Саня Василевич келді. Доктор Василевич халықаралық диссертациялық кеңестің мүшесі және университетіміздің докторанттарының шетелдік кеңесшісі, соның арқасында ғылым және технологияны коммерцияландыру бөлімінің басшысы Байдалин Марден Ерсайынұлымен ынтымақтастық 2 жылдан асады. Қазіргі шетелдік ғалымдарды тарту бағдарламасы ұзақ мерзімді ынтымақтастық пен болашақта біздің университет делегациясының Сербияға сапарының негізін нығайтады.

Доктор Василевич Чехиядан келген доктор Вымыслицкимен бірге көпжылдық жем-шөп дақылдарының тұқымдарының өнгіштігін арттыру тақырыбымен айналысып, егіс жұмыстарын жүргізді. Саня Василевич сонымен қатар сүтті мал шаруашылығына арналған жемшөп және бұршақ дақылдарының сапасын арттыру және тұқым өңдеу технологиясы саласындағы инновациялар туралы 4 жаппай ашық онлайн курстарын жазды.