Шуақты жаздың бірінші күні біз балалардың басты мерекесі-Балаларды Қорғау Күнін атап өтеміз. Халықаралық балаларды қорғау күні-ең көне халықаралық мерекелердің бірі. Бұл мереке балалардың өздері үшін көңілді мереке ғана емес, сонымен қатар қоғамға барлық балалардың бақытты болып өсуі, оқуы, сүйікті ісімен айналысуы және болашақта өз елінің тамаша азаматтары болуы үшін баланың құқықтарын қорғау қажеттілігін еске салады.

Бүгін, 1 маусым, Балаларды қорғау күні Ш. Уәлиханов КММ Балалар университетінде 2022-2023 оқу жылының жабылуы өтті! Іс-шараға Көкшетау, Красный Яр қалаларының оқушылары, ата-аналары, мектеп мұғалімдері қатысты.

Салтанатты шараға Астанадан келген құрметті қонақтар: Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінің ғалымдары қатысты.

Биология ғылымдарының кандидаты, Жалпы биология және геномика кафедрасының доценті М. А. Дүкенбаева Әсия Дарбайқызы.

Химия ғылымдарының кандидаты, Еуразия ұлттық университетінің Химия кафедрасының доценті Кусепова Л.А. PhD, Жалпы биология және геномика кафедрасының доцентінің м.а., жаратылыстану ғылымдары факультеті, Еуразия ұлттық университеті Академиялық мәселелер жөніндегі декан орынбасары Нұрсафина А.Ж.

Ғалымдар танымал ғылыми дәрістерін оқыды.Ш. Уәлиханова университетінің бірінші проректоры Байтук Ғалым Сембекұлы құттықтау сөз сөйлеп, «Менің болашақ әлемімнің картасы» тақырыбы бойынша, 2023 балалар карталары байқауының жеңімпаздарын құттықтап, марапаттады.

Байқау Көкшетау қаласы мен Ақмола облысының оқушылары арасында «Көкшетау қаласының Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы» РМК «Солтустікгеодезиямен» бірлесіп өткізілді.