2018 жылдың 26 сәуірінде "Ақпараттық жүйелер және ЕТ" кафедрасының білім беру бағдарламалары қорғалды. Қорғауға СТО бөлімінің бастығы, "НИТ" АҚ Лукьянов Д.О., "ROGR Electronics" ЖШС құрылтайшысы Мұсабеков Т.К., "ROGR Electronics" ЖШС директоры М.К. Мұсабеков, сондай-ақ кафедраның ОПҚ қатысты.

Отырысты "Ақпараттық жүйелер және есептеу техникасы" кафедрасының меңгерушісі ф-м.ғ. к., доцент К. С. Мұсабеков ашты, ол қатысушыларды "Ақпараттық жүйелер және есептеу техникасы" кафедрасы әзірлеген "Ақпараттық жүйелер", "Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету"мамандықтарының білім беру бағдарламаларының негізгі мазмұнымен таныстырды. Оларды іске асырғаннан кейін Омбы мемлекеттік техникалық университетімен ынтымақтастық көзделеді.

Одан әрі кафедраның аға оқытушысы Г.С. Мурадилова сөз сөйледі, ол Қазақстанда отандық ақпараттық қауіпсіздік индустриясының нашар дамуы, ақпараттық қауіпсіздік саласындағы шешімдерді әзірлеу бойынша IT-саланың ең перспективалы бағыттарының бірінде бәсекеге қабілеттіліктің төмен деңгейі, ақпаратты қорғау саласында бәсекеге қабілетсіз болып қалатын мамандарды пассивті даярлау өткір проблема болып табылатынын айтты. Сондықтан осы салада ұлттық кадрларды даярлауды білім беру бағдарламаларын сапалы жетілдіру арқылы жүзеге асыру қажет.

ERASMUS+ LMPI N°573901-EPP-1-2016-1-IT-EPPKAZ-CBHE-JP "Молдова, Қазақстан, Вьетнам кәсіпорындарында компьютерлік жүйелер мен желілерді дамыту, әкімшілендіру, басқару және қорғау бойынша бакалавриат және кәсіби магистратура бағдарламасы" жобасы аясында, білім беру бағдарламаларын, тюнинг-әдіснама құралдарын, жүргізілген диагностика мен оқыту қажеттіліктерін жіктеу бойынша халықаралық тәжірибені зерделеу негізінде "Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету" мамандығы үшін бакалавриат пен магистратураның "Кәсіпорындардағы компьютерлік жүйелер мен желілерді басқару, басқару және қорғау" білім беру бағдарламалары әзірленді.

ERASMUS + LMPI жобасын табысты іске асыру Болон процесіне сәйкес және құзыреттілік тәсілді пайдалана отырып, компьютерлік жүйелер мен желілерді басқару, басқару, дамыту, қорғау саласындағы білім беру бағдарламаларын кәсібилендіруге, сондай-ақ қажетті құзыреттерді қалыптастыру арқылы еңбек нарығының талаптары мен қажеттіліктеріне жауап беретін мамандарды даярлауға жәрдемдесетін болады.