2017 жылғы 3-5 мамыр аралығында Мичурин мемлекеттік аграрлық университетінде "Тұрақты ауыл шаруашылығы және ауылдық аумақтарды дамыту (SARUD)"халықаралық жобасы шеңберінде 3-ші үйлестіру кеңесі өтті. Кеңеске Хойенхайм және Нюртинген – Гайслинген (Германия) университеттерінің өкілдері, сондай-ақ РАФАУ- К.А.Тимирязев АШМ, П. А. Столыпин атындағы ОмГАУ, Новосибирск ГАУ, Ставрополь ГАУ, Ярославль АШМ, С.Сейфуллин атындағы ҚазАТУ, А.Байтұрсынов атындағы ҚМУ, Ш.Уәлиханов атындағы КМУ қатысты. Жиналыс Мичурин ГАУ ФГБОУ ЖБ ректоры В. А. Бабушкиннің құттықтау сөзінен басталды, ол өз сөзінде осы жобаның уақтылығы мен өзектілігін ерекше атап өтті.

Кездесудің бірінші күні Ресейдегі Erasmus + Ұлттық кеңсесінің өкілі А. А. Муравьева жобаның мониторингін жүргізді. Қалған уақытта кездесуге қатысушылар атқарылған жұмыстар туралы өз есептерін таныстырып, Ресей мен Қазақстанның ауылдық аумақтарын дамыту саласындағы нормативтік-құқықтық базаның ерекшеліктеріне сәйкес білім платформасын әзірлеу және толықтыру мәселелерін талқылады. Кездесу соңында жоба бойынша алдағы іс-шаралар талқыланды.

Осы жоба шеңберінде білім алушыларды алғашқы қабылдау 2017-2018 оқу жылында "Экономика" даярлау бағыты бойынша жүзеге асырылатын болады. Болашақ магистранттар экономика және басқару, әлеуметтік ғылымдар, агрономия және экология саласында білім ала алады, жерді пайдалануды жоспарлаудың, әлеуметтік-мәдени және табиғи ресурстардың, сондай-ақ агроэкожүйелерді бағалаудың заманауи әдістерін қолдануды үйрене алады. Осы білім беру бағдарламасының түлектері мемлекеттік қызмет органдарында, әртүрлі деңгейдегі ауыл шаруашылығы басқармаларында, ғылыми-зерттеу институттарында, жоғары және орта оқу орындарында жұмыс істей алады.

Жоба аясында 2017 жылғы 3-5 шілде аралығында С.Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті екінші аралық конференция өткізді.

"Тұрақты ауыл шаруашылығы және ауылдық аумақтарды дамыту (SARUD)" халықаралық конференциясының жұмысына Қазақстан, Германия, Польша, Чехияның және Ресейдің жобасын әзірлеуші ЖОО және академиялық және академиялық емес әріптестері; ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігінің өкілдері қатысты.

Үш күндік жұмыс барысында қатысушылар Ресейде және Қазақстан Республикасында іске асырылатын SARUD білім беру магистрлік бағдарламасын іске асыру бойынша нәтижелер мен одан әрі қадамдарды ұсынды.

Халықаралық конференцияны талқылаудың негізгі мәні "Экономика"мамандығы бойынша магистратураның жаңа оқу бағдарламасын енгізу болды. Қазақстандық жоғары оқу орындарынан "Қазақстандық университеттердегі Sarud оқу бағдарламасы: мамандығы - Экономика. Оқу нәтижелері. Тағылымдаманы біріктіру. Қазақстанда іске асырылатын жаңа SARUD оқу бағдарламасы туралы, "Қазақстандағы Sarud оқу бағдарламасы: мемлекеттік бітіруші емтиханының форматы және дипломдық жұмыстың тақырыптары" туралы.

Конференция барысында магистрлік бағдарламаны тарату, тағылымдамаларды интеграциялау, ведомствоаралық ынтымақтастық, диссертациялық жұмыстардың болжамды тақырыптары және оқытудың теориялық және практикалық негіздерінің басқа да мәселелері қаралды.

Конференция жұмысы EXPO-2017 мамандандырылған халықаралық көрмесі мен "Агрофирма Родина"ЖШС аралаумен аяқталды.

Есеп беру конференциясы аяқталғаннан кейін үйлестіруші Мартин Дитрих қорытындыланды. Жоба үйлестірушісі жоба бойынша атқарылған жұмыстар туралы жалпы пікір білдіріп, алдағы міндеттер мен жоспарланған оқиғаларды айтты.