2017 жылғы 26 ақпан мен 12 наурыз аралығында серіктестердің оқу тағылымдамасы SARUD жобасын іске асыру жоспарына сәйкес серіктестердің екінші оқу тағылымдамасы ұйымдастырылды. Семинарға ҚР және РФ жоғары оқу орындарының оқытушылары қатысты: Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университеті. (Көкшетау қ.), А. Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университеті (Қостанай қ.), С.Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті (Астана қ.), Мичурин мемлекеттік университеті (Мичуринск қ., РФ), Новосібір мемлекеттік университеті (Новосібір қ., РФ), П. Столыпин атындағы Омбы мемлекеттік университеті. (Омбы қ., РФ) және В. Филиппов атындағы Бурят мемлекеттік ауылшаруашылығы академиясы (Ұлан-Уде қ., РФ). Ш. Уәлиханов атындағы КМУ атынан Н. Нұрмұханбетова мен А.Ысқақов қатысты.

Тағылымдаманың негізгі мақсаты модульдік білім беру бағдарламасын дамыту және ауыл шаруашылығы мен ауылдық аумақтарды тұрақты дамыту саласындағы профессор-оқытушылар құрамының кәсіби дағдыларын жетілдіру болды.

Оқу практикасы бағдарламасы мазмұны жағынан да, формалары, оқыту әдістері бойынша да өте бай және алуан түрлі болды: дидактикалық семинарлар, дөңгелек үстелдер, іскерлік ойындар, интерактивті дәрістер және басқалар.

Тренингтер Хойенхайм университеті (UHOH), Нюртинген университеті (NGU), Баден-Вюрттемберг федералды штатының аграрлық білім беру орталықтарында (DEULA, LEL, LAZWB) және "Алпилік жасымық" органикалық фермаларына, Шваб Альпі биосфералық қорығына және "Мостерей Кезлер" аймақтық өнім өндірушілерінің кәсіпорындарына, "Алпилік буйволдар", Баден Вюрттемберг Федералды штатының аймақтық өнімдерінің маркетингтік агенттігіне, ауылдық туризммен айналысатын фермаларға экскурсиялар ұйымдастырылды. Сабақтарды бизнес-құрылымдар, өндіріс және өнеркәсіп өкілдері өткізді.

Қатысушылар Хойенхайм университеті мен Нюртинген-Герлинг Жоғары Мектебі туралы, осы жоғары оқу орындарында, оқу шаруашылықтарында және зерттеу станцияларында тәжірибеге бағдарланған оқытудың мазмұны мен нысандары туралы толық ақпарат алды.

Хойенхайм университетінің профессорларымен "Биоалуантүрлілікті сақтау", "Өсімдіктерді биологиялық қорғау", "Агроөнеркәсіп менеджменті", "Ауыл шаруашылығындағы кооперация" және т.б. тақырыптар бойынша сараптамалық кездесулер ұйымдастырылды. Ауыл шаруашылығын қолдау шараларына көп көңіл бөлінді.Баден-Вюртемберг федералды жерінің ауыл шаруашылығын және ауылдық аумақтарды дамыту агенттігінің базасында ұйымдастырылған дидактикалық тренинг те өте пайдалы болды.

Тренинг оқу курстарының мазмұнын, оқыту мен оқытудың әдіснамасы мен негізгі әдістерін талқылауға арналған пікірталас алаңына айналды. Қатысушылар оқу іс - шараларының әртүрлілігі тұжырымдамасы туралы түсінік алды, оның ішінде оқу жобасының тұжырымдамасы - семинар практикалық бағытта болды. Ауыл шаруашылығы мен ауылдық аумақтарды тұрақты дамыту саласындағы мысалдар, тенденциялар және Үздік тәжірибелер ұсынылды.