Курстар ең заманауи әдістер мен технологияларды пайдалана отырып әзірленген. Студенттек теориялық білім ғана емес, сонымен қатар денсаулық сақтау саласындағы табыстымансап үшін қажетті практикалық дағдыларды да алады. Толығырақ Aqmola News тілшісіМахаббат Болшинаның материалында оқыңыз.

Қоғамдық әл-ауқатты сақтау үшін әрбір қадам маңызды болып табылатын әлемдеденсаулық сақтау мамандары маңызды рөл атқарады. Бүгінгі күні денсаулыққа қатыстыжаһандық мәселелер күрделене түскен сайын бізге осы қиындықтарды батылдықпен жәнетиімділікпен жеңе алатын ынталы адамдардың жаңа ұрпақтары қажет. Осы мақсаттаШ.Уәлиханов атындағы Көкшетау университетінде «Қоғамдық денсаулық сақтау» бірегейбілім беру бағдарламасы іске қосылды.

Жоғары медицина мектебінің директоры Светлана Мұратбекова бұл білім берубағдарламасы өткен жылы Еуропалық Одақтың Эразмус+ бағдарламасықаржыландыратын LMQS халықаралық жобасы аясында әзірленгенін айтты.

«Біз денсаулық сақтау басты басымдыққа айналған заманда өмір сүріп жатырмыз.«Қоғамдық денсаулық сақтау» білім беру бағдарламасы сізге денсаулық сақтаудыңжаһандық мәселелерін шешудің бір бөлігі болудың бірегей мүмкіндігін ұсынады. ОныLMQS жобасының немерелері: Батыс Аттика университеті (Афина, Греция) және Кот-д'Азур университеті (Ницца, Франция) бағалады. Біздің курстар ең заманауи әдістер ментехнологияларды пайдалана отырып әзірленген. Ең бастысы, бағдарлама мансаптық өсуүшін кең перспективалар ашады. Мемлекеттік органдарда, үкіметтік емес ұйымдарда,медициналық орталықтарда және басқа да көптеген салаларда жұмыс істеуге болады», -деп баса айтты Светлана Мұратбекова.

«Қоғамдық денсаулық сақтау» білім беру бағдарламасы денсаулық сақтаудың әртүрліаспектілерін қамтиды, соның ішінде эпидемиология, денсаулық сақтау саясаты, салауаттыөмір салты мен гигиена және т.б. Әркім өз мүддесі мен мақсатына сай бағытты таңдайалады.

Жобаның мұғалімдері денсаулық сақтау саласында алдыңғы қатарда жұмыс істейтінкәсіби мамандар. Олар денсаулық сақтау саласының сарапшысы болуға көмектесу үшін өзтәжірибесімен және білімімен бөліседі.

Бағдарламаны аяқтағаннан кейін және сәтті қорытынды аттестациядан кейін «Денсаулықсақтау бакалавры» дәрежесі беріледі, жоғары білім туралы диплом транскриптпен және(немесе) жалпыеуропалық дипломға қосымшамен (дипломдық қосымша) беріледі, бұлсізге диплом алуға мүмкіндік береді. денсаулық сақтау саласының маманы ретіндегісертификат Оқу мерзімі 5 жыл.

Оқуды бітіргеннен кейін бұл маман жұмыс істей алады: емдік-профилактикалық қызмет,дәрілік заттармен және медициналық техникамен қамтамасыз ету бөлімінде;эпидемиологиялық бақылау бөлімі; медициналық қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігібөлімінде; санитарлық-гигиеналық сараптама зертханасында.

Жұмысқа қабылдау қысқартылған бағдарлама бойынша медициналық колледждердібітіргеннен кейін «зертханалық диагностика», «гигиена және эпидемиология»мамандықтары бойынша жүзеге асырылады. Оқу мерзімі – 4 жыл.

Толық ақпарат алу үшін Ш.Уәлиханов атындағы университеттің қабылдау комиссиясынахабарласыңыз:

А.Ж. Қосмағамбетов,

Мекен-жайы: Көкшетау қ., көш. Абай, 76, 105 бөлме

БББ жетекшісі медицина ғылымдарының докторы, Жоғары медицина мектебініңдиректоры С.К. Мұратбекова

БББ әзірлеушісі – морфология, физиология және жалпы патология кафедрасыныңоқытушысы Н.А.Мурзагулов