Ualikhanov University бүгінде мықты өңірлік университет, өңірдің әлеуметтік даму орталығы, 60 жылдан астам уақыт бойы құзыретті, бәсекеге қабілетті кадрларды сапалы даярлауды қамтамасыз етіп келеді.

• ЕО Еуропаның жетекші жоғары оқу орындарымен тұрақты ынтымақтастықта. Университет Еуропалық бағдарламалар шеңберінде бірлескен білім беру жобаларын үйлестірумен, әзірлеумен және іске асырумен айналысады: Erasmus+ KA2 CBHE және Erasmus+ KA1 ICM.
  • Біздің ЖОО-ның жоғары нәтижелілігі Erasmus + ұлттық кеңсесімен ынтымақтастық аясында атап өтіледі. 2008 жылдан бастап Еуропалық Одақ қаржыландыратын 19 жоба біздің университетте жүзеге асырылуда.
  • Wismar Hochschule - мен халықаралық ынтымақтастықты дамытудың арқасында өңірдің экологиялық проблемаларын шешу саласында жас ғалымдарды даярлауға бағытталған "Waste Management" магистратурасының білім беру бағдарламасы әзірленіп, іске қосылды.🇰🇿🇩🇪
  • Бұл апта Висмар неміс университетімен және олардың серіктестерімен кездесулерге, келіссөздерге толы болды. Кездесулер Шверин қаласының зауытында өтті, Халықаралық экономика бойынша сыныпқа барды, инновациялық саябақтың тәжірибесін зерттеді. Жобаның мақсаты-циклдік экономика тәжірибесін зерделеу және енгізу, компаниялар өндірістегі қалдықтарды азайту тәжірибесімен бөлісті, мысалы, Шверин қаласының оңтүстік бөлігіндегі жылу орталықтарында біз жылу электр станциясының бір уақытта жылу мен электр энергиясын қалай өндіретінін білдік. Гибридті электр станциясы күн батареяларында да жұмыс істейді және жүгеріден алынған биомасса да қолданылады.

Hochschule Wismar басшылығымен болашақ жоспарларды талқылау арқылы одан әрі ынтымақтастық орнықты. Кездесу ректор, профессор Бодо Виганд-Хофмейстермен өтті. Туризм және көлік бойынша бірлескен білім беру жобалары бойынша мәселелер талқыланды. Сондай-ақ, біздің студенттер мен оқытушылар үшін алмасу аясындағы мүмкіндіктер кеңейтілуде.