2018 жылғы 16-17 мамыр аралығында Қазақ аграрлық ұлттық университетінде (Алматы қ.) 574099-EPP-1-2016-1-ITEPPKA2-CBHE-SP PAWER "Аймақаралық ұтқырлыққа және қол жетімділіктің сәйкестігін, сапасы мен теңдігін қамтамасыз етуге жол ашу" жобасы аясында үшінші кездесу өтті. Бұл кездесуге Италия, Болгария, Польша және Ұлыбритания университеттері, 4 түрлі аймаққа (ОА, Ресей, Кавказ және Азия) жататын 8 елдің серіктес университеттері, сондай-ақ Қазақстандағы Эразмус+ ұлттық кеңсесінің үйлестірушісі Ш. У.Тасболатова қатысты. Ш. Уәлиханов атындағы КМУ-ден кездесуге университеттің жергілікті жоба үйлестірушісі Г. Е. Байкенова және ХЫ, И және АҰО басшысының орынбасары И.И.Туровская қатысты.

Кездесу университет ректоры, профессор Т. Есполовтың құттықтау сөзінен басталды. Өз сөзінде ол университеттің жетістіктері туралы айтып, POWER жобасының маңыздылығын атап өтті. Әрі қарай Қазақстандағы Эразмус+ Ұлттық кеңсесінің үйлестірушісі Ш. У.Тасболатова сөз сөйледі.

Жобаның жалпы шолуын Л 'Акуила университетінің докторы Массимилиано Д' Нонкоцено ұсынды, ол өз презентациясында жобаның негізгі әрекеттерін, жобаның екінші және үшінші жылының іс-қимыл жоспарын қысқаша көрсетті. RP2 және RP3 туралы Мидлсекс университетінің докторы Георгиос Далукас (Англия) сөйледі. Ол жалпы 2017 жылдың соңында өткізілген іс-шаралар мен оқыту тренингтері туралы хабарлады.

Талқылау барысында университеттің әкімшілік және академиялық қызметкерлері үшін тренинг өткізу қажеттігін атап өтті.Рп4 бойынша Сегед университетінен (Венгрия) Т.Моностори сөз сөйледі. Тұсаукесерінде ол пилоттық дайындық үшін 5 бағытты таңдау керектігін айтты. Талқылау барысында 2018-2019 оқу жылында пилоттық дайындықты бастау туралы шешім қабылданды.

РП5 бойынша Вроцлавтағы жаратылыстану ғылымдары университетінің қызметкері К. Кафарски сөз сөйледі (Вроцлав қ., Польша). Өз сөзінде ол жобаның сапасын бағалау және мониторинг жүргізу және жоба бойынша кездесулер үшін сауалнамалар әзірленгенін айтты. Әр іс-шарадан кейін сауалнама жүргізіледі және сауалнамаларды талдау және өңдеу жүргізіледі. Екінші күні power жобасының қаржы менеджері Марко Калабрез сөз сөйледі.

Ол жобаның барлық қаржылық басшылығы мен есептілігін егжей-тегжейлі түсіндірді. Күн тәртібіне сәйкес, кездесудің соңғы күні Л ' Акуила университеті мен әр серіктес арасындағы жеке кездесулерге арналды. Барлық жеке кездесулер "сұрақтар мен жауаптар" атты қысқа сессиядан кейін аяқталды.

2018 жылғы 17 мамырда Қазақ аграрлық ұлттық университетінде (Алматы қ.) 574099-EPP-1-2016-1-ITEPPKA2-CBHE-SP PAWER "Аймақаралық ұтқырлыққа және қол жетімділіктің сәйкестігін, сапасы мен теңдігін қамтамасыз етуге жол ашу" жобасы аясында мониторинг өтті.

Мониторингке Қазақстандағы Эразмус+ Ұлттық кеңсесінің үйлестірушісі Ш.У.Тасболатова, жобаның барлық қазақстандық серіктестері және Л 'Акуила университетінің өкілдері Массимилиано Д' Нонкоцено мен Марко Калабрезе қатысты.

Мониторинг жүргізудің мақсаты қазіргі уақытта PAWER жобасын іске асыру кезеңдерін бағалау, сондай-ақ жобаның логикалық-құрылымдық матрицасына сәйкес нәтижелер мен жетістіктер туралы ақпарат алу, жоба жүзеге асырылатын нақты жағдаймен танысу, сондай-ақ жобаның ұлттық деңгейдегі ықпалы мен тұрақтылығы болды.

Мониторинг барысында жобаның ұлттық деңгейдегі өзектілігі, ықпалы мен орнықтылығы, іске асыру тиімділігі, ағымдағы сәттегі нәтижелілігі және жоба нәтижелерін тарату стратегиясы бойынша мәселелер қамтылды.

Жоғары оқу орындары қатысушыларының әрқайсысы үйлестірушіге өз нәтижелерін ұсынды және жобадағы өз рөлін негіздеді.

Қазақстандағы Эразмус+ Ұлттық кеңсесінің үйлестірушісі Ш.У.Тасболатова мониторингтің барлық қатысушылары назарға алған өз пікірлері мен ескертулерін айтып, жобаның дамуына қатысты өз үміттері туралы айтты.