TEMPUS 2013 UNIWORK жобасы аясындағы алғашқы оқу кездесуін Аликанте университетінде (Испания) жобаның бас үйлестірушісі Александра Майер ұйымдастырды.

Кездесу 2014 жылғы 17-18 наурызда Шеффилд (Ұлыбритания) және Грац (Австрия) университеттері серіктестерінің, сондай-ақ Орталық Азия елдері (Қазақстан, Қырғызстан, Өзбекстан, Тәжікстан, Түрікменстан) серіктестерінің қатысуымен өтті.

Жобаның негізгі үйлестірушілері - Александра Майер, Вирджиния Феррари Райман Абдуллах. Кездесудің бірінші күні Александра Майер Жобаның мақсаттары мен міндеттері туралы айтты: UNIWORK жоғары оқу орындары мен өндіріс арасындағы байланысты нығайтуға бағытталған. Жоба Болон қағидаттары мен Темпус басымдықтарына сәйкес жоғары оқу орындарының түлектерін жұмысқа орналастыруға тиімді жәрдемдесуде және әлеуетті арттыру студенттер арасында кәсіпкерлік мәдениетін арттыру арқылы Орталық Азияның (ОА) орнықты әлеуметтік-экономикалық дамуына ықпал ететін болады.

Рахман Абдуллах жобаның негізгі міндеттері туралы айтып, барлық жұмыс пакеттерін серіктестер арасында бөлді. Өз кезегінде Вирджиния Феррари жобаның бюджеті мен қаржылық мәселелер туралы айтты.

Жоба серіктестері Аликанте университетінің Мансап орталығына баруға мүмкіндік алды, онда Орталық басшысы Виктор Клаймент барлық серіктестерді орталықтың жұмысымен, оның негізгі функциялары мен міндеттерімен таныстырды. Серіктестер орталықтың жұмыс берушілермен шарт жасасу, түлектердің деректер базасы, кәсіби практика және т.б. сияқты жұмысының егжей-тегжейіне қызығушылық танытты.

TEMPUS 2013 UNIWORK "Түлектердің сапалы жұмыс орындарын алу және құру мүмкіндіктерін кеңейту үшін Орталық Азия жоғары оқу орындарында кәсіптік бағдарлау орталықтарын күшейту" жобасы аясында Kisk-off кездесуі. 2014 жылдың 20-21 наурызында Шеффилд Университетінде (Ұлыбритания) жұмыс кездесуі өтті. Осы университеттен жоба үйлестірушілері Сара Патес пен Мария Барлуэнга, олар мансап орталығының директоры Стивен Фишпен кездесу ұйымдастырды. Стивен Фиш кездесуге қатысушыларды Мансап орталығының жұмысымен таныстырды. Мансап орталығының үйлестірушілері мен өкілдері қуатты материалдық-техникалық базамен жабдықталған студенттік орталыққа экскурсия ұйымдастырды. Сондай-ақ, Мансап орталығында еріктілік, студенттердің дағдыларын дамыту, жұмысқа орналасу кезінде түлектердің дағдыларын дамыту, бизнесті бастау кезінде көмек және қолдау қызметтері жұмыс істейді. ОА серіктестері түрлі сұрақтар қойып, презентацияларға белсенді қатысты.

24-25 наурызда серіктестердің жұмыс кездесуі Грац университетінде (Австрия) өтті. Осы университеттің жоба үйлестірушілері-Клаудия Ландиш пен Рене Шензель. Университет ректоры Карл Пфейфер құттықтау сөз сөйледі. Жобаның жұмыс тобымен кездесуге университетте Бос орындар жәрмеңкесін өткізуге жауапты Лиза Зиммерман шақырылды. Лиза Циммерман осы жұмыстағы тәжірибесімен бөлісті. Клаудия Линди мен Рене Шензель университет бойынша оқу турын ұйымдастырды, онда ОА серіктестері студенттер мен магистранттардың практикалық сабақтары өтетін зертханаларды, үй-жайларды көруге мүмкіндік алды. Жоғарыда аталған университеттердің әрқайсысында веб-сайтты дамыту, әлеуметтік желілер арқылы ақпарат тарату бөлімі жұмыс істейді. Бұл құрылымдардың өкілдері тұсаукесерлермен сөз сөйледі, мансап орталықтарының сайттарын көрсетті, түлектерді жұмысқа орналастыру кезінде веб-сайт пен әлеуметтік желілердің рөлі мен маңыздылығын атап өтіп, сайттың артықшылықтары туралы айтып берді.Оқу кездесуінің соңында барлық серіктестер сертификаттар алды.