17 сәуірде Ш.Уәлиханов атындағы университетте «Ақмола облысында 20-ғасырдың 20-50 жылдарындағы саяси қуғын-сүргін құрбандарын ақтау» жобасы бойынша кітаптардың маңызды әрі мәнді тұсаукесері өтті.

Бұл шара облыстың белгілі тұлғаларын, ғалымдар мен студенттерді біріктіріп, тарихқа терең бойлау және өткенді еске алу атмосферасын қалыптастырды.Конференцияға тарих ғылымдарының кандидаты, ректор кеңесшісі, сондай-ақ саяси қуғын-сүргін құрбандарын ақтау жөніндегі Ақмола облысы бойынша өңірлік комиссияның үйлестірушісі және ұйымдастырушысы Аманбай Асылбайұлы модераторлық етті.

Шара аясында Ақмола облысында 1920-1950 жылдар аралығындағы саяси қуғын-сүргін құрбаны болған адамдардың қайғылы тағдырларына арналған кітаптар ұсынылды. Бұл кітаптар өзіндік ескерткіш болып табылады.

Тұсаукесер қатысушылары маңызды жобаға үлес қосқан барлық кітап авторлары мен ғалымдарға шексіз алғыстарын білдірді. Олар тарихи жадты сақтап, шындық пен әділет үшін күресті жалғастырудың маңыздылығын атап өтті.