Ualikhanov University ректоры ғалымдардың қоғам мен ғылыми прогрестің дамуына қосқан үлесін мойындау мен құрметтеудің символы ретінде атап өтілетін Қазақстан Ғылым қызметкерлері күні қарсаңында ғылыми қоғамдастық пен білімге қосқан баға жетпес үлесі үшін үлкен алғысы мен ризашылығын білдіріп, университеттің ғылым ардагерлеріне барды.

Бірінші кездесу зерттеулері мен әзірлемелері аграрлық ғылым мен практикаға зор үлес қосқан, ғалым селекционер, академик, ауыл шаруашылығы ғылымдарының докторы, профессор Сағалбеков Уәлихан Малғаждарұлымен болды.

Әңгіме барысында Уәлихан Малғаждарұлы ауыл шаруашылығын дамыту және елдің азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін ғылыми жұмыстың маңыздылығы туралы өз ойларымен бөлісіп, аймақтағы аграрлық ғылым мен білім берудің алдыңғы қатарында болып келе жатқан университеттің ғылыми жетістіктері үшін мақтанышын білдірді.

Келесі сапармен техника ғылымдарының докторы, профессор Байшағыров Хайрулла Жамбайұлының үйіне барды. Хайрулла Жамбайұлы көптеген инновациялық әзірлемелер мен технологиялардың авторы бола отырып, ректорды әртүрлі техникалық және инженерлік салалардағы прогреске ықпал еткен өзінің ғылыми еңбектерімен таныстырды. Бұл сапар қазіргі ғылыми және технологиялық прогрестегі техникалық ғылымдардың маңыздылығын айқындады.

Биология ғылымдарының докторы, профессор Әбілжан Тоқанұлы Хусаиновтың үйінде Ректор ғылымға толық берілгендікті байқады. Ғылыми еңбектер мен марапаттарға толы пәтер ғалымның бай ғылыми мұрасы туралы куәландырды, оның жұбайы Разия Қайырбекқызы да, қызы Анара Әбілжанқызы да ғалымдар.

Бұл факт ғылым туралы идеяны отбасылық құндылық және ұрпақтардың ғылыми білімді дамытуға деген адалдығы ретінде көрсетеді. Ғылым мен білімнің дамуына қосқан баға жетпес үлесі үшін құрмет пен ризашылықтың белгісі ретінде Ректор барлық ғалымдарға естелік сыйлықтар табыс етті.

Бұл сапарлар ғылым ардагерлеріне, олардың мұраларына, қоғамдастыққа қосқан тұрақты үлестеріне деген ризашылық пен құрметтің белгісі болып, академиялық ортадағы ұрпақтардың сабақтастығы мен байланысын бейнеледі.

Осындай кездесулер мен диалогтар ғылыми білімнің тұрақты құндылығын және оның қоғамның тұрақты даму негіздерін қалыптастырудағы рөлін, еңбектері қазіргі және болашақ ғылыми жаңалықтардың негізін қалаған ғалымдардың аға буынына қолдау мен көңіл бөлудің маңыздылығын атап көрсетеді.

Ректордың бұл сапары ғалымдардың ұрпақтары арасындағы сабақтастықты нығайтып қана қоймай, сонымен қатар жас зерттеушілер мен студенттер арасында ғылыми мұраны құрметтеуге тәрбиелеудің маңызды элементі болып табылады. Ғылым ардагерлерінің білім мен технология салаларын дамытуға қосқан үлесін түсіну және мойындау жас ұрпаққа жаңа зерттеулер мен ғылыми жаңалықтарға деген ұмтылысын нығайта отырып, ғылымдағы орнын анықтауға ықпал етеді.