2016 жылғы 23-24 ақпан аралығында Бургас еркін университетінде (Болгария) "Орталық Азиядағы жоғары білім берудің қол жетімділігі және оқу бағдарламаларын жаңғырту және әзірлеу (АСАДЕМИКА) арқылы үйлестіру" жобасы аясындағы Кick-off кездесу өтті. Бұл кездесуге Болгария, Қазақстан, Түркіменстан, Өзбекстан, Италия, Австрия және Испанияның 40-тан астам жоғары оқу орындары мен білім беру ұйымдарының өкілдері қатысты. Бірінші күні ресми ашылуда Бургас еркін университетінің өкілдері құттықтау сөз сөйледі. Бас үйлестіруші Мария Желева ханым Бургас еркін университетін таныстырып, университеттің халықаралық қызметі туралы егжей-тегжейлі айтып беру үшін ғылыми және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі проректор профессор Милен Балтовқа сөз берді. Кездесуге қатысқан барлық өкіл серіктестер өздерінің мекемесі туралы баяндама жасап, ACADÉMICA жобасындағы рөлі туралы айтты. Ш. Уәлиханов атындағы КМУ-ден жоба жетекшісі, бірінші проректор Темірхан Жарқынбеков 5 РП: Жобаны басқару бойынша сөз сөйледі. Жұмыс пакетінің барлық көшбасшылары жұмыс пакеттерінің презентацияларын ұсынды. Олардың әрқайсысы пакеттің мақсаттарына, күтілетін іс-әрекеттерге және түпкілікті нәтижеге, мерзімдерге ерекше назар аударды. Жоба үйлестірушісі Мария Желева сессияны 5 РП: Жобаны басқару туралы айтып, сессияны бастады. Қазақстанның елдік үйлестірушісі Әнуарбек Какабаев ACADEMICA-ны Валоризациялау жоспарын-тарату және пайдалану стратегиясын ұсынды (РП 4). Сессия оқытушыларға, студенттерге және жұмыс берушілерге арналған сауалнамалық сұраулар беру механизмін талқылаумен аяқталды. Екінші күні ACADEMICA жобасының қаржы менеджері Янислав Желев сөз сөйледі. Ол бағдарламаның қаржылық ережелерін нақтылау мақсатында барлық қаржылық басшылық пен есептілікті ағылшын және орыс тілдерінде (ОА серіктестері үшін) егжей-тегжейлі түсіндірді. Қауымдастырылған серіктестердің өкілдері үшін қаржылық қолдаудың қолжетімділігі талқыланды. Барлық қатысушы мекемелердің институционалдық жиынтық есептері де қаралды.

Барлық ұйымдардың өкілдері техникалық және техникалық сауда зерттеулері саласындағы, сондай-ақ жоғары білім беруді дамытудың ұлттық стратегиясы саласындағы жоғары білімнің ағымдағы жағдайы туралы презентация түрінде ақпарат ұсынды. Осы тақырып бойынша Ш. Уәлиханов атындағы КМУ-дан. ф.ғ.к., жобаның оқу үйлестірушісі Айсұлу Шаяхметова 5 РП: Жобаны басқару бойынша сөз сөйледі. Kick-off кездесуінің барлық қатысушыларына сертификаттар табысталды.