2017 жылғы 15-20 мамыр аралығында Самарқанд қаласында (Өзбекстан) Еуропалық Одақтың Эразмус +бағдарламасы бойынша "Академик" халықаралық жобасының серіктестерінің кезекті кездесуі өтті. Әрбір кездесу жобаның мақсатын ілгерілету және міндеттерін іске асыру кезеңдерімен белгіленеді. Самарқандтағы кездесу - бұл жобаны іске асырудың бірінші кезеңін қорытындылау. Барлық серіктестер "АКАДЕМИКТІҢ "электрондық курсы" бағдарламасы бойынша оқу нәтижелері туралы есеп берді. Біздің университет 4 жұмыс пакеті - нәтижелерді тарату бойынша ауқымды материал дайындады. Жобаның нәтижелері туралы елдік үйлестіруші А. А. Какабаев сөз сөйледі. А. А. Шаяхметова мен Мурадилованың баяндамалары оқытушыларды оқыту, білім беру бағдарламаларын жаңғырту, 2 Ұлттық оқиғаны ұйымдастыру және өткізу нәтижелеріне арналды. Диалог режимінде "АКАДЕМИКА" жобасының серіктестері білім беру бағдарламаларын жаңғырту және инженерлік және техникалық бейіндегі мамандықтарға арналған зертханаларды техникалық жарақтандыру жөнінде пікір алмасты. Шаяхметова А.А. және Мурадилова Г.С. Өзбекстан жоғары оқу орындарының түлектері үшін (Самарқанд мемлекеттік ауыл шаруашылығы институты, Ташкент ақпараттық технологиялар университеті) Ш. Уәлиханов атындағы КМУ мамандықтарымен танысу бойынша ақпараттық күн өткізді.