Erasmus + 598377-EPP-1-2018-1-IT-EPPKA2-CBHE-SP "Қазақстанның университеттері жаңа технологияларды пайдалана отырып, оқытудағы сапаны қамтамасыз ету процестерін жетілдіргені үшін" KUTEL Римдегі (Италия) жобасының серіктестерінің алғашқы кездесуі Гуглиелмо Марконив университетінде өтті. Ш. Уәлиханов атындағы университет атынан О және ОӘЖ жөніндегі проректор, жоба оқытушысы Айгүл Жақыпова, жас және әлеуметтік педагогика кафедрасының меңгерушісі, жобаның жергілікті үйлестірушісі Айсұлу Шаяхметова және халықаралық жобаларды басқару орталығының аға менеджері, жобаның әкімшілік қызметкері Ләззат Бермағанбетова қатысты. Кездесуге шетелдік серіктестер қатысты: Бургас еркін университеті (Бургас, Болгария),Турку университеті (Турку, Финляндия), Грек ашық университеті (Патрас, Греция); Қазақстаннан 6 жоғары оқу орны: Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті, Алматы энергетика және байланыс университеті, О. А. Байқоңыров атындағы Жезқазған университеті, Абай атындағы Көкшетау университеті Мырзахметова, Қостанай мемлекеттік педагогикалық институты және Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университеті, сондай-ақ жобаның академиялық емес серіктестері - ҚР БҒМ, АРТА және "Ұлт Көшбасшысының жастар қоры" қоғамдық қоры. Кездесу ұйымдастырушылық-әдістемелік сипатта болды. Бірінші күні жұмыс пакеттерінің тұсаукесері өтті, РП4-жобаның нәтижелерін таратуға және пайдалануға біздің университет- Ш. Уәлиханов атындағы КМУ тағайындалды. Жергілікті үйлестіруші Айсұлу Шаяхметова 4 жұмыс пакетінің жоспары мен мазмұнын ұсынды. Бірінші күні жобаның маңызды міндеттері, олардың орындалу мерзімдері қарастырылып, жоба жетекшілері туралы Гуглиелмо Маркони Университеті және Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті айтқан жауапты серіктестер тағайындалды. Жоба серіктестері одан әрі қызметті жоспарлау және жобаны орындау мерзімдерін сақтау бойынша ұйымдастырушылық мәселелерді талқылады. РП 4-тің алғашқы нәтижесі валоризация жоспарын әзірлеу және жобаның логотипін жасау болды. Екінші күн Қазақстанның жоғары оқу орындарындағы менеджменттің жай-күйіне мониторинг жүргізуге арналды. Барлық қазақстандық серіктестер өз презентацияларын дайындап, өз жоғары оқу орындарындағы жетістіктер мен проблемалар туралы айтып берді. Жоба жоғары мектептің менеджментін жетілдіруге бағытталғандықтан, біздің серіктестеріміз ҚР БҒМ, АРТА және "Ұлт Көшбасшысының жастар қоры" қоғамдық қоры болды Осы кездесу барысында жобаның грантхолдері барлық серіктестермен жобадағы одан әрі жұмысты келісті. Олар жобаның нақты нәтижелері және әр университеттің тиімді жұмысының болашағы туралы айтты.