2018 жылғы 5 сәуірде "Ақпараттық жүйелер және есептеу техникасы" кафедрасы 5В070300 "Ақпараттық жүйелер" мамандығы бойынша бакалавриат пен магистратураның білім беру бағдарламасын қалыптастыру және талқылау мәселелері бойынша дөңгелек үстел өткізді, оған "Алтынтау-Көкшетау" ЖШС, "ПИК" ЖШС сияқты жұмыс берушілер, кафедраның ОПҚ қатысты. Дөңгелек үстел отырысын ф-м.ғ.к., доцент, "Ақпараттық жүйелер және есептеу техникасы" кафедрасының меңгерушісі К.С.Мұсабеков ашты. Білім беру бағдарламасын талқылауға "Алтынтау – Көкшетау" ЖШС Ақпараттық технологиялар бөлімінің жетекші маманы В. Никулин қатысты."АЖ және ЕТ" кафедрасының меңгерушісі К.С.Мұсабеков

Дөңгелек үстел жұмысында аға оқытушы, академиялық доцент Г. С.Мурадилова баяндама жасады. Баяндамада ERASMUS+ LMPIN° 573901-EPP-1-2016-1-IT-EPPKAZ-CBHE-JP «Licence, Master professionnels pour le developpement, I'administration, Ia gestion, Ia protection des systemes et reseaux informatiques dans les entreprises Moldavie, auKazakhstan, auVietnam»/ "Молдова, Қазақстан, Вьетнам кәсіпорындарында компьютерлік жүйелер мен желілерді дамыту, әкімшілендіру, басқару және қорғау бойынша бакалавриат және кәсіби магистратура бағдарламасы" жобасы бойынша жұмыс нәтижелері көрсетілді: еуропалық және қазақстандық әріптестермен бірлесіп, "Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету "мамандығы үшін" бакалавриат және магистратура" кәсіпорындарында компьютерлік жүйелер мен желілерді әкімшілендіру, басқару және қорғаудың модификацияланған білім беру бағдарламалары әзірленді - Dossiertypeaccreditation (Bachelor_KokSU), Dossiertypeaccreditation (Master_KokSU); София, Болгария, Кітапханатану және ақпараттық технологиялар университетімен қос дипломды білім туралы меморандум жасалды. Мурадилова Г.С. – аға оқытушы, ERASMUS PLUS 2016 LMPI жобасының мүшесі Талқылауға кафедраның аға оқытушылары Ж.С. Мұсабеков, К. К. Сағынбаева, Е. С. Глок, Т. А. Фомичева және басқалар қатысты. Дөңгелек үстелге қатысушылар арасындағы ашық диалог аясында тәжірибеден өту және әлеуетті жұмысқа орналасу мәселелері талқыланды.

Кездесу қорытындысы бойынша 5В070400, 6М070400-"Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету" бакалавриат және магистратура мамандықтарының білім беру бағдарламаларына өзгерістер енгізу туралы шешім қабылданды. Бұл өзгерістер уақыт талаптарына, қазіргі еңбек нарығының қажеттіліктеріне сәйкес білім беру бағдарламаларын жетілдіру қажеттілігіне байланысты.