2020 жылғы 10 тамызда "Нақты ауыл шаруашылығына арналған жаңа және инновациялық курстар (NICOPA)" жобасы бойынша кезекті Zoom-конференция өтті.

Кездесуге Қазақстан мен Өзбекстанның жоғары оқу орындарының Еуропалық серіктестері мен серіктестері, сондай-ақ жобаның сыртқы сарапшысы Dr. Andrey Girenko қатысты.

Бірқатар маңызды мәселелер талқыланды:

С.Сейфуллин атындағы ҚазАТУ және Ш.Уәлиханов атындағы Көкшетау университетінің білім беру бағдарламаларының жергілікті үйлестірушілері мен басшылары еуропалық жоғары оқу орындарының тәжірибесін ескере отырып, пысықталған жаңартылған білім беру бағдарламаларымен таныстырды.

Біздің университетте "Агрономия" және "Аграрлық техника және технология" (бакалавриат және магистратура) екі білім беру бағдарламасы жаңғыртылды. Бұл білім беру бағдарламаларына "Жер мен қоршаған ортаға байланысты қашықтықтан зондтау және ПА қолдану", "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бақылау үшін SENTINEL 1-2-3 кескіндерін пайдалану", "Жаһандық навигациялық спутниктік жүйелер (NAVSTAR, GLONASS, GALILEO және т. б.)", "Дәл егіншілікке арналған өнімділік датчиктері", "Топырақтың физикалық қасиеттері және оларды өлшеу" және басқалар сияқты нақты ауыл шаруашылығына қатысты өзекті пәндер енгізілді.