2017 жылғы 27 желтоқсан мен 1 қаңтар аралығында Венгрия, Сегед университетінде оқыту 574099-EPP-1-2016-1-ITEPPKA2-CBHE-SP PAWER "Аймақаралық ұтқырлыққа және қол жетімділіктің сәйкестігін, сапасы мен теңдігін қамтамасыз етуге жол ашу" жобасы аясында оқыту семинар-тренингі өтті. Жобаның үйлестірушісі Лаквила Университеті, Италия болды.

Семинар тренингке халықаралық ынтымақтастық, интернационалдандыру және академиялық ұтқырлық орталығы басшысының орынбасары Е. и. Туровская және оқушылардың оқу жетістіктерін тіркеу бөлімінің басшысы Г. П. Шөкенова қатысты. Семинар барысында ЕО елдерінің (Ұлыбритания, Польша, Венгрия, Италия), Орталық Азияның (Қазақстан, Қырғызстан, Өзбекстан, Тәжікстан) оқыту жүйесі мәселелері талқыланды. Кавказ (Әзірбайжан, Грузия), Моңғолия және Ресей; Болон процесінің циклі, ECTS кредиттерін қайта есептеу, жоғары оқу орындарының академиялық ұтқырлық саясаты, кедиттер мен бағаларды тану және беру әдістері (ЕО), кедиттер мен бағаларды тану және беру әдістері (PCI), Болон біліктілік жүйесі, Еуропалық кедиттерді беру және жинақтау жүйесі, Оқыту нәтижелерін көрсету, ұтқырлық туралы келісімдер, ұтқырлықты қолдау, кредиттер аударымын көрсету, саясаттағы олқылықтарды анықтау, саясатты әзірлеу семинары, процедуралық олқылықтарды анықтау, процедураны құру семинары, Оқу қажеттіліктерін талдау, оқыту құрылымы, Оқу материалдары.

Оқытуды білім беру мәселелерімен айналысатын түрлі жоғары оқу орындарының өкілдері жүргізді. Семинар - тренингке қатысушы жоғары оқу орындары өздерінің оқыту жүйесін, бағалау жүйелерін таныстырды.

Әр сөйлегеннен кейін қатысушылар сұрақтарға жауап берді.Тренингтің әрбір мәселесі семинар барысында топтарда талқыланды. Әрбір қатысушы семинар тақырыбы бойынша атқаратын лауазымы тұрғысынан портфолио құрастырды, ол семинар бойы толтырылды.Әр мәселе бойынша жоғары оқу орындары арасындағы жалпы аспектілер мен айырмашылықтар анықталды.Семинар-тренинг барысында алған өз ЖОО-да білімді таратуға қатысушыларды дайындауға ерекше назар аударылды. Іс-шара соңында барлық қатысушыларға сертификаттар берілді.