2017 жылғы 26-28 қыркүйек аралығында Моңғолияның ұлттық университетінде (Ұлан-Батор қ., Моңғолия) 574099-EPP-1-2016-1-ITEPPKA2-CBHE-SP PAWER "Аймақаралық ұтқырлыққа және қол жетімділіктің сәйкестігін, сапасы мен теңдігін қамтамасыз етуге жол ашу" жобасы аясындағы екінші кездесу өтті. Бұл кездесуге Италия, Болгария, Польша және Ұлыбритания университеттері, сондай-ақ 4 түрлі аймаққа (ОА, Ресей, Кавказ және Азия) жататын 8 елдің серіктес университеттері қатысты. Ш. Уәлиханов атындағы КМУ-ден кездесуге университеттің жергілікті жоба үйлестірушісі Гүлім Ысқақова қатысты.

Кездесу Моңғолия Ұлттық университетінің проректоры, профессор Б. Очиргуягтың құттықтау сөзінен басталды. Ол өз сөзінде университет үшін POWER жобасының және моңғол студенттерінің жаңа буындары арасында интернационалдандыру және әлеуетін арттыру жөніндегі моңғол стратегиясының маңыздылығын атап өтті. Алғашқы сәлемдесуден кейін профессор Анна Тоцци, Л ' Акуила университетінің халықаралық байланыс жөніндегі проректоры және жобаның бас үйлестірушісі жобаның негізгі мақсаттарын қысқаша айтып берді.

Профессор Тоцци "ұтқырлық", "несиелерді тану", "ортақ тіл"мағыналарын атап өтті. Жобаның жалпы шолуын Л 'Акуила университетінің докторы Массимилиано Д' Нонкоцено ұсынды, ол өз презентациясында жобаның негізгі әрекеттерін, жобаның бірінші және екінші жылының іс-қимыл жоспарын қысқаша көрсетті. Содан кейін доктор Д ' Нонкоцено серіктестік келісімдері, қаржылық сәйкестендіру нысандары және университетті ауыстыруды мақұлдау туралы хат туралы жетіспейтін әкімшілік құжаттарды тізімдеді.

"ЕО-ға оқу сапарларын ұйымдастыру" (Даму) туралы Мидлсекс университетінің докторы Георгиос Дафулас (Англия) сөз сөйледі. Ол жалпы Еуропада 2017 жылдың қазан айының соңынан бастап ұйымдастырылатын іс-шаралар мен апталық дайындықтар туралы хабарлады.

Талқылау барысында Мидлсекс жобаның бастапқы түрінде көрсетілген оқыту апталары Химиялық технология және металлургия университетінде (Болгария) емес, Мидлсекс университетінде (Ұлыбритания), Сегед университетінде (Венгрия) және Вроцлавтағы (Польша) қолданбалы ғылымдар университетінде өткізілетіні туралы ресми шешім қабылданды.

Барлық жұмыс пакеттері бойынша презентациялары бар жұмыс пакеттерінің көшбасшылары сөз сөйлеп, мерзімнің орындалуы мен сақталуының маңыздылығын атап өтті. Күн тәртібіне сәйкес, кездесудің соңғы күні Л ' Акуила университеті мен әр серіктес арасындағы жеке кездесулерге арналды.

Бұл жиналыста серіктестердің құжаттарды толтыру, ақша аудару, құжаттаманы ұсыну кезіндегі бірнеше мәселелеріне назар аударылды. Барлық жеке кездесулер "Сұрақтар мен жауаптар" атты қысқа сессиядан кейін аяқталды.

Кездесудің барлық қатысушыларына сертификаттар табысталды.