2024 жылы 4 наурызда Көкшетауда Ш.Уәлиханов атындағы Көкшетау университетінің С. Сәдуақасов атындағы агротехникалық институтының ұйымдастыруымен "Ғылым және бизнес: өндірістегі инновациялар" атты Халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Бұл іс-шара көрнекті ғалым және академик Қ.и. Сәтбаевтың 125 жылдығына арналды.Конференцияға Қазақстанның, сондай-ақ шет елдердің жоғары оқу орындарының кәсіпорын басшылары, ғылыми қызметкерлері, оқытушылары, докторанттары мен магистранттары қатысты. Іс-шара екі кезеңнен тұрады: пленарлық отырыс және секциялар жұмысы. Төрт секцияны өткізу көзделген: инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары; ауыл шаруашылығы және биоресурстар; ақпараттық-коммуникациялық технологиялар; экология және табиғатты пайдалану экономикасы. Іс-шара аясында қазіргі заманғы инженерлік және аграрлық ғылым мен білімнің өзекті мәселелері талқыланып өтті.

Талқылаулар мен конференция жұмысының нәтижелері бойынша Қарар қабылданып, іс-шара материалдары ғылыми жинақ түрінде жарияланатыны айтылды.