Кафедра тарихы

Биология және оқыту әдістемесі кафедрасының тарихы 1984 жылдың 1қыркүйегінен, яғни Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау педагогикалық институты,химия және биология кафедрасының алғаш рет ұйымдастырылған кезіненбасталады. Кафедраның алғашқы құрамында 50 оқытушы болған. Химия жәнебиология кафедрасының меңгерушісі болып доцент Н. Н. Козаченкотағайындалған.Кафедраның игілігі үшін мынадай ғалымдар еңбек етті және еңбек етуде:Сапега В.А., Мозер Р.Р., Минеев В. И., Горковенко Л.Г., Арыстанов Е.А., ВолковаЗ.В. Смаилова Г.Т., Құрманбаева А.С. Арыстанова Ш.Е. Сафронова Н.М.,Жумабаева С.Е., Какабаев А.А., Ыдырысова Э.К., Темірбеков Ж.Т., ДурмекбаеваШ.Н., Онерхан Г., Зандыбай А., Бабенко О. Н., Ахметова Н. П., Қыздарбекова Г.Т. және т.б.

Кафедраны әр жылдары: доцент, б.ғ.к. Яковлева Н.И., доцент, б.ғ.к.Горковенко Л.Г., б.ғ.к. Арыстанов Е.А. (1996-1999), б.ғ.к. С. Е. Жумабаева (2001);б.ғ.к. Какабаев А.А. (2001-2004), б.ғ.к. Сафронова Н.М. (2004-2007) басқарды.2007 жылдан бастап қазіргі уақытқа дейін б.ғ. к., профессор Ш. Н. Дурмекбаевабиология және ОӘ кафедрасының меңгерушісі болып қызмет атқарады.2018 ж. – м. ғ. д., профессор Ж. Т. Темірбеков атындағы дәріс залы ашылды.2019 ж. – "Бурабай" МҰТП өндірістік базасында "Биология және ОӘ","Өсімдік шаруашылығы және топырақтану", "География, экология және туризм"кафедраларының филиалы ашылды.2020 ж. – жоғары оқу орындары арасында XII Республикалық пәндіколимпиадасының нәтижелері бойынша «Биология» мамандығының 4 курсстуденті Құдабай Әділхан Сапарғалиұлы I дәрежелі дипломмен марапатталды.

2020 ж. – Биология (білім беру) білім беру бағдарламасы "Атамекен" ҰКПрейтингінің нәтижелері бойынша ҚР 28 жоғары оқу орындарының арасында 1-орынды иеленді.2021 ж. – "Биология және ОӘ" кафедрасының базасында жоғары оқуорындарының студенттері арасында биология бойынша XIII Республикалықпәндік олимпиада өткізілді.2021 ж. – "Ақмола облысы білім басқармасының Көкшетау қаласы бойыншабілім бөлімінің Сәкен Жүнісов атындағы Көкшетау қаласының № 18 мектеп-лицейі" КММ базасында "Биология және ОӘ" және "Химия және биотехнология"кафедраларының филиалы ашылды.2021 ж. – Биология (білім беру) білім беру бағдарламасы "Атамекен" ҰКПрейтингінің нәтижелері бойынша ҚР 25 жоғары оқу орындарының арасында 2-орын алды.2022 ж. – кафедрада "Биологияны оқыту әдістемесі" заманауи интерактивтікабинеті ашылды.

Биология Және Оқыту Әдістемесі Кафедрасының Тарихы

Білім беру бағдарламалары

Профессор-оқытушылар құрамы

Дурмекбаева Шынар Нурлыбековна (Кафедра меңгерушісі) Ахметова Нұргүл Пернебекқызы (Дәріскер) Жумабаева Айгуль Аязбаевна (қауымдастырылған профессор) Маймакова Диана Байзоллаевна (Дәріскер) Сокова Орынбасар Тургуновна (Дәріскер) Хамитова Гульнар Жумабековна (Дәріскер) Шакиржанова Инзира Сериковна (Дәріскер) Шарипов Болат Орынбаевич (Дәріскер) Бабенко Ольга Николаевна (Ассистент профессор) Кыздарбекова Гульмира Турлыбековна (Қауымдастырылған профессор) Гибадилова Айжан Мейрамовна (Лектор) Жумабаева Сара Еркиновна (Ассоциированный профессор) Сафронова Наталья Михайловна (Қауымдастырылған профессор) Смаилова Гульсара Таужановна (Лектор) Бөкен Тұрсынгүл Сайлаубайқызы (Ассистент-лектор) Кажибаева Айганым Ертаевна (Лектор ассистенті) Шамшуалиева Эльмира Кайратовна (Лектор ассистент,)