Кафедра тарихы

Кафедра "Истории, географии и социально-гуманитарных дисциплин" Кокшетауского университета им. Ш. Уалиханова была образована в 1993 году на основе кафедры Истории КПСС, которая функционировала с 1975 года. В 1991 году после приобретения государственной независимости Республики Казахстан кафедра истории КПСС была преобразована в кафедру Истории Казахстана. Большой вклад в становление и развитие кафедры внес первый заведующий - доктор исторических наук, профессор Кадыржан Кабиденулы Абуев.

2015 жылы Қазақстан тарихы кафедрасы Отан тарихы және Қазақстан халқы Ассамблеясы кафедрасы болып өзгертілді. 2018 жылдан бастап Отан тарихы және «Рухани жаңғыру» кафедрасы. 2021 жылы Отан тарихы және «Рухани жаңғыру» кафедрасы Жалпы тарих және әлеуметік-гуманитарлық пәндер кафедрасымен біріктіріліп, Қазақстан тарихы және «Рухани жаңғыру» кафедрасы жаңа атауына ие болды. Кафедра меңгерушісі болып тарих ғылымдарының кандидаты, доцент Кушпаева Алмагүл Бүркітбайқызы тағайындалды.

Кафедра университеттің барлық институттары мен мектептерінде Қазақстан тарихы, Философия, Әлеуметтану, Саясаттану курстарын оқытады, сонымен қатар тарих мамандығы бойынша бакалавр, магистр және докторанттар, теология бакалаврларын дайындауға қатысады.

ТЕОЛОГИЯ

Тарих, география және әлуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасы

Білім беру бағдарламалары

Профессор-оқытушылар құрамы

Утегенов Марат Зеннатович (Кафедра меңгерушісі) Абдрахманова Сауле Ахметжановна (Лектор) Жапарова Кульша Габдулловна (Лектор) Еламанова Алина Бакытжановна (Лектор) Идрисов Рашид Ашкенович (Лектор) Киккаринов Еркын Баяхметович (Оқытушы) Бексеитова Акбота Тастанбековна (Педагогикалық институтының директоры) Данкина Гульжан Рашитовна (Лектор) Ахметова Гульмира Берлибековна (Лектор) Жусупова Раушан Кұрманғалиқызы (Лектор) Мухамбетова Динара Сырымовна (Лектор) Кушпаева Алмагүл Бүрктбайқызы (Профессор м.а.) Салимов Арғын Қайыргелдіұлы (Ассистент-лектор) Сейткасымов Аманбай Асылбаевич (Ректордың кеңесшісі) Умурзаков Арман Галымтаевич (Профессор ассистенті) Төлепбергенов Ғалымтай Мәлікұлы (Дәріскер) Шәріпов Ақан Асқарбекұлы (Лектор) Осипова Жансая Каирбековна (Лектор) Шуматова Меруерт Маратовна (Лектор) Шапкенов Амангельды Аскербекович (Лектор) Шукеева Айнур Таласбековна (Лектор) Шукеева Айнур Таласбекқызы (Лектор) Плачинта Иван Георгиевич (Лектор) Карипов Балташ Нурмухамбетович (профессор) Шаймерденова Жанат Канапияновна (Лектор) Канитаева Карима Паритовна (Лектор) Карсакова Гүлмира Болатқызы (Лектор) АЖТЖахина Айнұр Құрманбайқызы (гуманитарлық ғылымдар магистрі) Мухамеджанова Жадра Молдагалиевна (Лектор)

Байланыстар

Телефон нөмірлері

87162- 72-11-21

Кафедраның мекен-жайы
№4 корпус, Ақана Сері 24 к., № 309 каб.

tarikh@shokan.edu.kz