2018 жылғы 20-26 мамыр аралығында Түрікмен мемлекеттік мәдениет институтында (Ашхабат, Түрікменстан) 561553-EPP жобасы шеңберінде-1-2015-1-BG-EPPKA2-CBHE-JP Орта Азиядағы жоғары білімнің қолжетімділігі және үйлесімділігі оқу бағдарламаларын жаңғырту және әзірлеу (АСАДЕМИКА) арқылы еуропалық жобаларды басқару бойынша семинар-кеңес өтті.

Бірінші жұмыс күні 2018 жылғы 22 мамырда ректор, проректорлардың және жұмыс тобының Болгария мен Қазақстаннан келген делегациямен ресми кездесуі өтті. Бұл сапардың негізгі мақсаты Түркімен мемлекеттік қаржы институтында АСАДЕМИКА жобасы аясында зертхана ашу болды. Осы кездесуде университет өкілдері жобаны қаржыландыру аясында сатып алынған жабдықтармен таныстырды. Сапардың бірінші күнінің соңында жоба аясында жаңартылған оқу бағдарламалары бойынша оқыған оқытушылармен және студенттермен кездесу өтті. Осы кездесуде университет өкілдері жобаны қаржыландыру аясында сатып алынған жабдықтармен таныстырды. Сапардың бірінші күнінің соңында жоба аясында жаңартылған оқу бағдарламалары бойынша оқыған оқытушылармен және студенттермен кездесу өтті.

Осы сапар режимінде Бургас еркін университетінің (Болгария) үйлестірушілері мен Ш. Уәлиханов атындағы КМУ өкілдерінің және Түркімен мемлекеттік қаржы институтының жұмыс тобының кездесуі өтті, оның барысында жобаны басқару, ЖОО-да жабдықтарды сатып алу және орнату, білім беру бағдарламаларын талқылау және жоба үшін студенттерді іріктеу бойынша баяндамалар тыңдалды.

Екінші күні 2018 жылғы 23 мамырда Түрікмен мемлекеттік мәдениет институтында АСАДЕМИКА жобасының зертханасы ашылды. Бұл кездесуде университет өкілдері сатып алынған жабдықтармен таныстырды, сондай-ақ жоба бойынша жаңартылған оқу бағдарламалары бойынша оқыған оқытушылармен және студенттермен кездесу өтті.

Үшінші күні 2018 жылғы 24 мамырда Түрікменстандағы Эразмус + Ұлттық кеңсесінің үйлестірушісі Айна Чореклиевамен кездесу өтті. Кездесу барысында болашақ еуропалық бағдарламалар аясындағы ынтымақтастықтың келешегі, сондай-ақ бірлескен жобалар жазу талқыланды.

Жұмыс күндері аяқталғаннан кейін жоба үйлестірушісі Мария Монова-Желева кездесуді қорытындылады.