TEMPUS 2011 EPASAT 517313-1-2011-1-ITTEMPUS-JPCR «EPASAT: Тұрақты ауыл шаруашылығы технологияларын дамыту және қолдану арқылы қоршаған ортаны қорғау" бірлескен еуропалық жоба бойынша жұмыс тобының 2-ші Халықаралық кездесуі.

Самарканд, Өзбекстан, 2014 жылғы 11-12 ақпан.Самарқанд ауыл шаруашылығы институтының базасында 2014 жылғы 11, 12 ақпанда TEMPUS 2011 EPASAT517313-1-2011-1-ITTEMPUS-JPCR «EPASAT: Тұрақты ауыл шаруашылығы технологияларын дамыту және қолдану арқылы қоршаған ортаны қорғау"бірлескен еуропалық жобасы бойынша жұмыс тобының екінші халықаралық кездесуі өтті. Самарқанд ауыл шаруашылығы институтының (Өзбекстан) жоба үйлестірушісі Ахроров Фарход кіріспе сөз сөйледі, ол осы кездесудің негізгі мақсаты туралы айтып, семинар бағдарламасын ұсынды. Содан кейін барлық Орталық Азиялық серіктестер жобаны іске асыру туралы егжей-тегжейлі есеп берді.Ш. Уәлиханов атындағы КМУ-ден оқу үйлестірушісі Фахрутдинова Идея Болатқызы және TEMPUS 2011 EPASAT жобасы бойынша үйлестірушінің көмекшісі Королева Антонина Витальевна сөз сөйледі.Кездесуге қатысушылар Эстония қолданбалы ғылымдар университетінің (Эстония)атынан шыққан Дэвид Арнидің мазмұнды сөзін тыңдады, ол жұмыс жоспарының негізгі тармағын – "агроэкология" бойынша докторлық мектепті ашуға бағытталған жоба бойынша барлық серіктестер арасында ақпарат алмасуға арналған электрондық платформаны әзірлеумен бөлісті.Осылайша, іс-шараның негізгі міндеттері - жоба нәтижелерін университеттердің оқу процесіне енгізудің соңғы кезеңі бойынша, сондай-ақ 2014 жылдың қазан айына дейін іске асырылуы қажет жұмыс жоспарының тармақтары бойынша алдын ала қорытындылар шығару.

Осы кездесудің қорытындысы бойынша еуропалық сарапшылар әр университет үшін жеке-жеке презентация түрінде қысқаша есеп дайындады.