2023 жылдың қыркүйегінен бастап Ш.Уалиханов университетінде өмір және денсаулық туралы ғылыми-зерттеу институты ашылды. Институтты басқаруды медицина ғылымдарының докторы, профессор Нұрбек Игісін өз қолына алды.Игісін Нұрбек Сағынбекұлы – 2008 жылдан бері медицина ғылымдарының докторы, 2018 жылдан бастап профессор қызметін атқарып жүрген көрнекті қазақстандық медицина ғалымы.

Оның ғылыми үлесі орасан зор: ол 475 ғылыми еңбектің, оның ішінде 5 оқу құралының және халықаралық ғылыми басылымдарда жарияланған 55 мақаланың авторы. Халықаралық конференцияларға белсенді қатысады және айтарлықтай дәйексөз көрсеткіштеріне ие (Scopus бойынша H-индекс 12, Google Scholar бойынша 16, Web of Science бойынша .Ғылыми жетекші ретінде Нұрбек Игісін 9 философия докторын (PhD), 1 ғылым кандидатын, 20 медицина ғылымының магистрін, оның ішінде 4 МВА дәрежесін дайындады. Оның жетекшілігімен студенттер жетістіктерге жетіп, халықаралық конференциялардың жүлдегерлері атанды. Қазіргі таңда 10 аспирант, 5 PhD докторант, 2 сала докторы және 1 магистранттың ғылыми жетекшісі.

Нұрбек Сағынбекұлы бірнеше ұйымдарда басшылық қызметтерді атқарады, соның ішінде 2010 жылдан бастап «Central Asian Institute for Medical Institute» институтының төрағалығы және 2023-2024 жылдары «Asian Pacific Organization for Cancer Prevention» ұйымының президенттігі. Ол сонымен қатар бірнеше ғылыми журналдардың редакциялық алқасының мүшесі.

Қазақстандағы онкологиялық ауруларды зерттеу мен алдын алуға бағытталған гранттық жобаларға белсене қатыса отырып, денсаулық сақтау саласына зор үлес қосуда.

Оның жоғары кәсібилігі мен ғылыми жетістіктері ғылыми ортада ғана емес, қоғамда да атап өтілді: ол 2021 жылы Қазақстан университеттеріндегі 50 үздік оқытушының бірі болып танылып, денсаулық сақтау саласына қосқан үлесі үшін лайықты марапаттарға ие болды. Нұрбек Сағынбекұлы сараптамасының негізгі бағыттарына онкология, денсаулық сақтауды ұйымдастыру, эпидемиология, медициналық статистика және биометрия жатады.

Оның ғылыми әзірлемелері денсаулық сақтау тәжірибесінде кеңінен қолданылады және жоғары теориялық мәнге ие.