Хорватия Республикасының Қазақстан Республикасындағы Төтенше және Өкілетті Елшісі Рефик Шабанұлының Шоқан Уәлиханов атындағы Көкшетау университетіне сапары маңызды кездесулердің бірі болды.

Университет басшылығының Елші Рефик Шабановичпен кездесуі барысында академиялық ынтымақтастық шеңберінде екіжақты қатынастарды дамыту мәселелері талқыланды. Елші университетте мамандар даярлау деңгейіне жоғары баға беріп, оқу орнының әлемдік білім беру аренасында өсіп келе жатқанын атап өтті.

Елші мұндай ынтымақтастық білім мен мәдени құндылықтармен алмасуға әкелуі мүмкін екенін, ал ол өз кезегінде жаһандық дамуға ықпал ететінін атап өтті. Бұл сонымен қатар студенттер мен оқытушыларға халықаралық аренада мүмкіндіктер ашып, олардың көкжиектерін кеңейтіп, жаңа ресурстар мен идеяларға қол жеткізуге мүмкіндік береді.

Көкшетау университеті бұрын соңды Хорватия Республикасының университеттерімен, атап айтқанда Загреб университетімен бірлескен халықаралық жобаларды іске асырған болатын. Кездесу барысында Хорватияның басқа университеттерімен академиялық ынтымақтастық мәселелері қаралды, онда агрономия және медицина салаларындағы болашақ ынтымақтастықты талқылауға ерекше назар аударылды.

Мұндай бастамалар екі елге де пайда әкелетін және бейбітшілік пен әлемдегі прогреске ықпал ететін бірлескен жобалар мен зерттеу жұмыстарына жаңа жол ашады.