Кафедра тарихы

1979 жылы Целиноград ауыл шаруашылығы институтының негізінде Орталық ауыл шаруашылығы институтының Көкшетау филиалы құрылып, «агрономиялық» және «зоотехникалық» факультеттері ашылды.

1982 жылы «өсімдік шаруашылығы және егіншілік» кафедрасы ашылды. Бірінші басшы болып ауыл шаруашылығы ғылымдарының кандидаты, доцент Темрешев Исатай Ғалиұлы болды.

1997 ж. С.Сәдуақасов атындағы Көкшетау ауыл шаруашылығы институтының және Көкшетау педагогикалық институтының қосылуына байланысты «Өсімдік шаруашылығы және егіншілік» кафедралары «Ботаника және өсімдіктер физиологиясы» кафедрасымен біріктірілді. 1997-1998 оқу жылында кафедра меңгерушісі болып аға оқытушы Сыздықова Г.Т. тағайындалды.

90-жылдардың аяғы мен 20-жылдардың басында кафедрада НИИ ғылыми қызметкерлері оқытушылық қызметін бастады, оның ішінде к.с/х н. Сагалбеков У.М., Аленов Ж.Н., к.с/х н. Костиков И.Ф., Хусаинов А.Т., д.с/х н. Есенеев Т.К., к.с/х н. Омарханов С.Ш. Олардың көпшілігі кейін кандидаттық диссертациясын қорғады - – Аленов Ж.Н., Хусаинов А.Т., докторлық диссертацияны – Сагалбеков У.М., Костиков И.Ф., Хусаинов А.Т. Одан кейін кафедра меңгерушілері болды к.с/х н. Аленов Ж.Н., д.с/х н. Костиков И.Ф., д.б.н. Хусаинов А.Т., к.с/х н. Мемешов С.К., к.с/х н. Аужанова М.А., PhD доктор Сураганов М.Н.

2021 жылы «Өсімдік шаруашылығы және топырақтану» және «Механизация және мал шаруашылығы» кафедраларының бірігуіне байланысты «Ауыл шаруашылығы және биоресурстар» кафедрасы ұйымдастырылды.

2022 жылдың 1 қыркүйегінен бастап кафедраны ауыл шаруашылығы ғылымдарының кандидаты Шегенов С.Т. басқарады.

«Ауыл шаруашылығы және биоресурстар» кафедрасы

Білім беру бағдарламалары

Профессор-оқытушылар құрамы

Шегенов Серикпай Тайшебаевич (Кафедрасының меңгерушісі) Хұсайынов Әбілжан Тоқанұлы (Профессор) Сыздыкова Гульсум Ташкеновна (Қауымдастырылған профессор) Саттыбаева Зейнигуль Джумабекқызы (Қауымдастырылған профессор) Нұрғазиев Рашит Есенгелдіұлы (Қауымдастырылған профессор) Аужанова Мария Асылхановна (Ассистент профессор) Бекишова Гульден Каирбековна (Аға оқытушысы) Рахметова Юлия Александровна (Аға оқытушы) Габдулина Аксанат Ислямовна (Аға оқытушы.) Байдалина Салтанат Есетовна (Аға оқытушы) Алпысов Анапия Рахимжанович (Аға оқытушысы) Байдалин Марден Ерсаинович (Ғылым және коммерцияландыру департаментінің басшысы) Одинцова Ольга Юрьевна (oqytýshy) Сураганов Мирас Нурбаевич (Лектор) Богапов Ильдар Маратович (Лектор) Сураганова Айжан Маратовна (Лектор) Сыздыкова Гаухар Тулетаевна (Лектор) Аканова Айгерим Болатовна (Лектор) Болатов Ерхан Ерланулы (Аға оқытушы ассистенті) Бекимова Гульжиян Бегалиевна (-) Сағалбеков Уәлихан Малғаждарұлы (-) Айдарбекова Тойжан Жумагалиевна (Старший преподаватель)

Байланыстар

Телефон нөмірлері

8-(7162)-32 84 29

Кафедраның мекен-жайы
Көкшетау қаласы, Оразбек Қуанышев 194 көш, С.Сәдуақасов атындағы Агротехникалық институт. (Ш.Уәлиханов атындағы Көкшетау университеті №5 ғимарат), №228 кабинет.

agribio@shokan.edu.kz