Кафедра тарихы

"Морфология, физиология және жалпы патология" кафедра туралы

"Морфология, физиология және жалпы патология" кафедрасы 2018 жылдың қыркүйегінде ұйымдастырылды. Ашылған сәттен бастап 2020 жылға дейін кафедраны м.ғ.к. Айтқұлов М.Т. басқарды, 2020 жылдан бастап кафедра меңгерушісі м.ғ.к. Жанғалов Б.Б. болып табылады.

Кафедра құрылуының басында доцент Айтқұлов М. Т. Денсаулық сақтау ісінің үздігі, Қазақстанның еңбек ардагері, ҚММУ Құрмет кітабында атап өтілді. Ол әлі жас, жетілмеген факультеттің қалыптасуы мен құрылымдық нығаюына үлкен үлес қосты. Басшылық кезінде ол кафедраның материалдық-техникалық базасын дамытуға бастамашы болды, педагогикалық шеберлік саласында баға жетпес тәжірибе берді және кафедра қызметкерлері үшін таптырмас тәлімгер болып қала берді. 2020 жылы кафедра меңгерушісінің өкілеттігін тапсырып, бүгінгі таңда білім багажын жас ұрпаққа кафедра лекторы лауазымына береді. Онымен бірге оқытушылар Мажитова М.С., Ержанова А.Т., Кабдрашитов Ж. Д., Алимов А. А. үлкен жұмыс атқарды, практикалық денсаулық сақтаудан Ахильбеков Н. С. баға жетпес үлес қосты. Кафедра қызметкерлері қалыптасу кезеңінде көптеген біліктілікті арттыру курстарынан өтті.

Кафедрада ғылыми-студенттік үйірмелер жұмыс істейді, студенттер жыл сайын ғылыми-практикалық конференцияларға қатысады. "Медицина жастары" РҚБ мен "Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау университеті" КЕАҚ арасындағы ынтымақтастық туралы Меморандумға қол қойылғаннан кейін кафедра студенттері өңірдің волонтерлік қызметіне белсенді қатысады.

Кафедра жұмысының мақсаты-білім беру және тәрбие қызметін оңтайлы ұйымдастыру арқылы ұсынылатын білім беру қызметтерінің сапасын арттыру.

Кафедра өңірдің кадр тапшылығы мәселесін шешу үшін денсаулық сақтау саласында жоғары білікті, бәсекеге қабілетті мамандарды даярлау сияқты міндеттер қояды.

Кафедра шеңберінде медициналық анатомия, медициналық генетика, топографиялық анатомия және операциялық хирургия, физиология, гистология, тіршілік әрекетінің құрылымдық негіздері, патологиялық анатомия, патологиялық физиология, фармакология, жалпы иммунология, ғылыми ойлау және дәлелді медицина негіздері, Қоғамдық денсаулық сақтау, гигиена сияқты пәндер оқытылады. Силлабустар, осы пәндер бойынша оқу-әдістемелік кешендер "Платонус" автоматтандырылған-ақпараттық жүйесінде, сондай-ақ Moodle онлайн платформасында білім алушылар үшін еркін қол жетімді.

Кафедра қызметкерлері білім беру, кәсіптік оқыту, жастар саясаты және спорт жүйесін жаңғыртуға және тұрақты дамытуға жәрдемдесуге бағытталған Еуропалық Одақтың Erasmus + бағдарламасының қатысушылары болып табылады.

«Морфология, физиология және жалпы патология» кафедрасы

Білім беру бағдарламалары

Байланыстар